Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dlaczego warto zdać się na wiedzę doradcy kredytowego, starając się o kredyt?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto zdać się na wiedzę doradcy kredytowego, starając się o kredyt?

Już od kilku lat społeczeństwo coraz większą liczbę wydatków finansuje za pomocą kredytu. Nie ma tutaj znaczenia, czy chcemy kupić dom, samochód, czy może opłacić studia w szkole wyższej. Kredyt stał się sposobem na pozyskanie w stosunkowo krótkim czasie niezbędnych nam środków finansowych. Niemniej jednak decydując się na jego zaciągnięcie, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Dlaczego?

Kim jest doradca kredytowy?

W ostatnim czasie coraz więcej możemy usłyszeć o zawodzie doradcy kredytowego. Kim on właściwie jest? Otóż doradca kredytowy to specjalista w dziedzinie szeroko pojętych kredytów i wszystkiego, co z nimi związane. Doradcy kredytowi od podszewki znają specyfikę tego produktu bankowego, a więc doskonale wiedzą, na jakich warunkach jest on udzielany, jakie dodatkowe koszty musi ponieść kredytobiorca, jak podnieść swoją zdolność kredytową i w jaki sposób banki w ogóle podchodzą do jej oceny. Choć obecnie doradcy kredytowi nie muszą posiadać żadnych licencji czy pozwoleń, które umożliwiałyby im wykonywanie zawodu, większość z nich to wieloletni pracownicy banków, którzy na co dzień zajmowali się kredytami.

Dlaczego warto udać się do doradcy kredytowego?

Większość potencjalnych kredytobiorców nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, z czym tak naprawdę wiąże się zaciągnięcie kredytu. Mówi się, że dziś niemal każdy, kto posiada stałe źródło dochodów, może uzyskać kredyt. Niskie stopy procentowe dodatkowo zachęcają do jego zaciągania. Niemniej jednak zanim zdecydujemy się podpisać umowę z konkretnym bankiem, dobrze jest skonsultować się z doradcą kredytowym. Przede wszystkim znajdzie on najlepszą dla nas ofertę, która będzie odpowiadała na nasze potrzeby. Co więcej, doradca kredytowy wytłumaczy nam, jak będzie wyglądał proces spłaty kredytu oraz z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć. Doradca może wstępnie ocenić naszą zdolność kredytową i podpowiedzieć, w jaki sposób nieco ją podnieść, tak aby uzyskać pozytywną odpowiedź ze strony banku odnośnie przyznania kredytu.

Umowa i formalności

Wielu kredytobiorców przekonało się, że nie warto ślepo ufać bankom i podpisywać umów kredytowych bez wcześniejszego ich przeczytania i zrozumienia. Dla doradcy kredytowego zapisy umowy nie mają tajemnica — będzie on w stanie ocenić, czy klauzule, które stosuje bank, są zgodne z obowiązującym prawem. Co więcej, doradca kredytowy poinformuje nas, czego — w razie wystąpienia konkretnego problemu — bank będzie mógł się od nas domagać. Innymi słowy, przetłumaczy dla nas umowę z języka prawniczo-bankowego na taki, który będzie w pełni zrozumiały przez osobę niezwiązaną z branżą bankową. Doradca kredytowy może także, na mocy udzielonego mu pełnomocnictwa, dopełnić za nas części niezbędnych formalności. Oczywiście umowę finalnie musimy podpisać samodzielnie, jednak może on na przykład dostarczyć bankowi niezbędne dokumenty. Dzięki pomocy doradcy kredytowego wybierzemy dobrze dobraną do nas ofertę, a umowa kredytu nie będzie miała przed nami żadnych tajemnic. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://intuum.pl/

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej