Jak będzie przebiegać obwodnica w Złocieńcu. Są koncepcje

  • Napisane przez  DSI
Fragment przebiegu DK20. Fot. Krzysztof Zacharzewski Fragment przebiegu DK20. Fot. Krzysztof Zacharzewski

Trwają prace  projektowe GDDKiA Oddział w Szczecinie w zakresie budowy obwodnicy Złocieńca. Jak informowaliśmy w czerwcu 2020 szacowana długość obwodnicy to 5 km. Wcześniej dla inwestycji nie były prowadzone żadne prace przygotowawcze, dlatego dokładny przebieg drogi zostanie dopiero określony.  Prace koncepcyjne trwały. Kiedy zostały zakończone Krzysztof Zacharzewski, Burmistrz Złocieńca zapoznał się z propozycją GDDKiA.

Zostałem zaproszony przez GDDKiA w Szczecinie do uczestnictwa w spotkaniach grupy roboczej, która przez kilka miesięcy pracowała nad wstępną koncepcją przebiegu Naszej obwodnicy. Rozpatrywanych było kilka wariantów – poinformował Burmistrz Zacharzewski

Natomiast dzisiaj podczas spotkana w urzędzie, Krzysztof Zacharzewski przedstawił wyniki tych prac przedstawicielom służb i jednostek związanych z funkcjonowaniem na terenie samorządu.

Nasze uwagi i sugestie przesłane będą do projektanta, który odpowiedzialny będzie wraz z Nami jako partnerem projektu, do przeprowadzenia konsultacji zaproponowanej trasy. Dodam tylko że priorytetem jest, by obwodnica przejęła tranzyt przez miasto, jak najmniej ingerowała w obszary rozbudowy miasta, prowadziła poza terenami istniejącej zabudowy oraz dała Nam szereg dodatkowych możliwości dla rozwoju i zwiększenia atrakcyjności Złocieńca – zapowiedział włodarz miasta.

Burmistrz obiecuje, ze szczegóły poda już wkrótce.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej