Szlachetna Paczka spełniła również marzenia w rejonie Czaplinka, Barwic i Szczecinka

  • Napisane przez  Agnieszka Chrościcka, DSI
Szlachetna Paczka spełniła również marzenia w rejonie Czaplinka, Barwic i Szczecinka

W weekend 12. i 13. grudnia odbył się po raz pierwszy w Rejonie Czaplinek „Weekend Cudów Szlachetnej Paczki”. W tym roku sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że obszar działania był bardzo duży i obejmował rejon od gminy Czaplinek, Barwice i Szczecinek. Ideą Szlachetnej Paczki jest nie tylko przygotowanie paczek. To przede wszystkim współpraca z darczyńcami i wolontariuszami. Dzięki działaniom społeczników wszystkie rodziny, które zakwalifikowały się do pomocy otrzymały prezenty.

Pralki, lodówki, opał… a przede wszystkim serca wolontariuszy

Paczki pełne prezentów, które otrzymali potrzebujących były bardzo różnorodne. W jednych były to najbardziej potrzebne rzeczy w domu: pralka, lodówka, laptop do nauki, opał, kołdry i poduszki. W innych środki do życia, m. in. artykuły spożywcze i chemiczne.

Marzenia dzieci

Wolontariusze bardzo się zaangażowali. Dzięki temu udało się wytworzyć więź z rodzinami, którym potrzebna jest pomoc. Do tego stopnia, że po cichutku w trakcie rozmów dzieci mówiły o swoich najskrytszych marzeniach.

Szlachetna Paczka spełniła również marzenia dzieci. Tak było w Czaplinku

Jedno z dzieci miało marzenie by mieć drona …..  Darczyńcy specjalnie dla niego zakupili to wspaniałe urządzenie, które ma w przypadku tego dziecka nie wyobrażalną moc na lata – relacjonuje Agnieszka Chrościcka, Lider Regionu Czaplinek Szlachetnej Paczki.

Pani Marii i jej córce pomagają całe rodziny.

Rodziny się zaprzyjaźniły i wspólnie pomagają aż w 21 „ogniw”. Przygotowali i ponumerowali 15 paczek. Później poprosili, by pani Maria wraz z córką otworzyły w pierwszej kolejności paczkę z numerem 1. W trakcie rozpakowywani nastała się cisza…. Pani Maria wykrztusiła, że jest tu laurka…, otworzyła ją , nie mając okularów próbowała czytać. Córka widząc ogromne emocje wzięła laurkę do ręki i przeczytała życzenia. Życzenia, na których podpisali się wszyscy darczyńcy. Pani Maria krzyknęła "ile osób". To był dopiero początek. Na Panią Marię czekało jeszcze 14 kolejnych paczek z pomocą.

Szlachetna Paczka spełniła również marzenia dzieci. Tak było w Czaplinku

Chciałabym bardzo podziękować wyjątkowym wolontariuszom. W szczególności: Marcie Tarneckiej (Białogard), Monice Dorobie (Czaplinek), Izabelli Wajdzie (Barwice), Agnieszce Błachnio (Barwice), Bożennie Bieniek (Czaplinek). Dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wykazali ogromne serce.  Kierowcom i wolontariuszom transportującym paczki – podsumowuje Agnieszka Chrościcka - Dumna jestem z Was i wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie finału Weekendu Cudów. Przekonana jestem,  że mieszkańcy z rejonu Barwic, Białogardu oraz Czaplinka mogą być dumni mając w swoim wspaniałym społeczeństwie takich Wolontariuszy. 

Szlachetna Paczka spełniła również marzenia dzieci. Tak było w Czaplinku

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej