Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Już czas na głosowanie projektów ze Społecznika

  • Napisane przez  DSI
Już czas na głosowanie projektów ze Społecznika

W sobotę, 28 listopada wystartowało głosowanie na pomysły zgłoszone w kolejnej edycji Programu Społecznik na lata 2019-2021. To właśnie Wy mieszkańcy możecie zdecydować które z projektów otrzymają dotację.  To nawet 10 tys. zł wsparcia na działania dla nieformalnych grup oraz organizacji pozarządowych.

Zapoznaj się z projektami

Zadania podzielono na dwie grupy: o zasięgu powiatowym i zadania regionalne. Mają one być realizowane w terminie od 1 lutego do 31 lipca 2021 roku. Pomysły na lokalne działania w Programie Społecznik były zgłaszane w jesiennym naborze. Aktywiści mogli starać się o wsparcie z dwóch filarów programu: z mikrodotacji do 4 tys. zł oraz z Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich. W tej części dotacja może wynieść nawet 10 tys. zł.

Głosowanie odbywa się na platformie internetowej

Łącznie to wyboru jest 69 ciekawych i integrujących projektów, które uzyskały pozytywną ocenę formalną. Platforma do głosowania znajdziesz pod adresem: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/

Dwa zadania powiatowe w powiecie drawskim

W powiecie drawskim do głosowania przeszły dwie inicjatywy zgłoszone przez Klub Piłkarski Drawsko Pomorskie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Broczynie. Minimalna ilość głosów jaką muszą zdobyć inicjatywy w powiecie drawskim to zgodnie z zasadami głosowania 86 ważnych głosów.

W pierwszym przypadku piłkarze z Drawska Pomorskiego chcą zorganizować II Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w piłce nożnej.

To będzie niesamowita uczta piłkarska oraz przestrzeń do integracji zawodników i wymiany doświadczeń między klubami. Jeżeli jesteś fanem piłki lub aktywności fizycznej dołącz do nas – reklamują projekt piłkarze KP Drawsko

Strażacy z OSP Broczyno w gminie Czaplinek chcą uczyć udzielać pierwszej pomocy.

W ramach realizacji projektu OSP Broczyno planuje przeprowadzić cykl praktycznych pokazów w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla mieszkańców powiatu drawskiego. Dla osób, które wezmą czynny udział w ćwiczeniach, planujemy rozdać 60 apteczek oraz 500 drobnych upominków. Szkolenia przeprowadzać będzie 4 wykwalifikowanych strażaków. Do pokazów i ćwiczeń użyjemy fantoma do ćwiczeń, zestawu do pozoracji ran oraz AED ćwiczebne – czytamy opis działania

Ogrom ciekawych pomysłów w inicjatywach regionalnych

Regionalne Inicjatywy Obywatelskie o zasięgu regionalnym aby mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć minimum 200 głosów. Na liście znajduje się wiele ciekawych zadań. Są również takie, których chcą się podjąć społecznicy z naszego regionu. Są m.in. z zakresu sportu, bezpieczeństwa, turystyki, ekologii, integracji i wiele innych.

Co ciekawe nowością tego głosowania jest to, że dodatkowe punkty otrzymają projekty o charakterze proekologicznym. Ważna jest także opinia Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, która pełni głos doradczy w Programie Społecznik, Wskazane przez RMWZ projekty otrzymają także dodatkowe punkty w internetowym głosowaniu.

Wyniki głosowania poznamy  11 stycznia 2021 r.

– Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie ułatwia realizacji zaplanowanych pomysłów, ale musimy przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. Nie rezygnujemy z Programu Społecznik, ale dostosowujemy go do zmieniającej się rzeczywistości. Cieszę się, że organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne chcą działać i nie poddają się. Społecznicy i Społeczniczki  potrzebują jednak państwa zaangażowania, by dalej łączyć mieszkańców, realizować ciekawe pomysły. Zapewniam, odwdzięczą się ciekawymi działaniami w przyszłym roku. Głosowanie trwa kilka minut, skorzystajmy z tej szansy. Każdy głos ma znaczenie – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Łącznie na realizację pomysłów z ocenianego właśnie naboru (z dwóch filarów)  Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zarezerwował  1,9 mln zł.

Co ważne głosować mogą mieszkanki i mieszkańcy regionu, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia.

Gdzie dowiesz się więcej?

Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2019 - 2021 znajdują się na:

  • stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.:  wzp.pl w zakładce Program Społecznik
  • stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A spolecznik.karrsa.eu
  • profilu Programu Społecznik na Facebooku

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej