Żołnierze z CSWL Drawsko skierowani do pomocy w drawskiej placówce Sanepidu

  • Napisane przez  st.chor.szt. Marcin CZERWIŃSKI
Fot. Karol ROSOCHOWATY Fot. Karol ROSOCHOWATY

Żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko wspierają pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim, którzy są przeciążeni pracą przy epidemii koronawirusa.

Żołnierze wykonują prace biurowe, zajmują się m.in. sortowaniem korespondencji, wpisywaniem danych do systemu ewidencyjnego, przeprowadzaniem wywiadów epidemiologicznych, archiwizowaniem dokumentacji, sporządzaniem notatek i zawiadomień o odbyciu kwarantanny.

W rozmowie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym Panią Aleksandrą Orlińską dowiadujemy się jakim wsparciem są żołnierze dla pracy i funkcjonowania placówki:

W związku ze stanem jaki panuje na terenie Rzeczpospolitej Polskiej w zmożonym zakresie realizujemy zadania związane z zapobieganiem i zwalczaniem wywołanych wirusem Sars – Cov-2, dlatego też pragnę serdecznie podziękować za wsparcie osobowe przez żołnierzy w działaniach zmierzających do rozprzestrzeniania się wirusa Sars-Cov-2 na terenie Powiatu drawskiego mając na względzie bezpieczeństwo naszych mieszkańców..

…Zaangażowani w pracę placówki przez 7 dni w tygodniu pełniąc dyżury, wykonując zadana przed nimi postawione należycie i wzorowo ale też wykazując wrażliwość w kontaktach z ludźmi objętych zakażeniem”

Taką opinię możemy usłyszeć o pracy naszych żołnierzy z CSWL Drawsko. Obecność żołnierzy CSWL Drawsko w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wpisuje się w szerokie, kompleksowe wsparcie Wojska Polskiego  na rzecz służby zdrowia. Każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy oraz pracowników resortu.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej