Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

„RYŚ-20” rozpoczął się od sceny protestów pod bramą 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca

  • Napisane przez  por. Bartłomiej Kulesza 12SDZ
Fot. 12SDZ, 2BZ Fot. 12SDZ, 2BZ

18 października Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej rozpoczął ćwiczenie z wojskami pod kryptonimem RYŚ-20.

Scenariusz tegorocznego ćwiczenia "Ryś-20" zaczął się od sceny protestów pod bramą 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca, wchodzącej w skład 12 Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina. Dowódcy szkolenia założyli, że część rezerwistów wcieli się w osoby niezadowolone z faktu powołania na ćwiczenia. Ich obawy miała budzić rozprzestrzeniająca się pandemia groźnego wirusa.

Ćwiczenie taktyczne z wojskami „Ryś-20” jest jednym z najważniejszych tegorocznych zamierzeń szkoleniowych „Dwunastki”. Głównym celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności podległych jednostek do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Kierownikiem ćwiczenia jest Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej – gen. dyw. dr Dariusz Parylak. Ćwiczenie zostało zmodyfikowane i dostosowane do zaleceń Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego ze względu na epidemię COVID-19.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej