Kąpali się na największym zlocie morsów w Polsce

  • Napisane przez  Krystian Budziszewski
Kąpali się na największym zlocie morsów w Polsce

Od 6 do 9 lutego członkowie Złocienieckiego Klubu Morsów uczestniczyli w XVII Międzynarodowym - Międzygalaktycznym  Zlocie Morsów w Mielnie.

Na zlot nad Morzem Bałtyckim wybrało się ponad 6 tysięcy miłośników kąpieli w lodowatej wodzie z całej Polski oraz Świata. Tradycyjnie też, ostatniego dnia weekendowej zabawy po kolorowej paradzie ulicami miasta morsy o godz. 12.00 zażyły wspólnej kąpieli w morzu. Podczas zlotu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji min: stał Pałac Ślubów, gdzie morsy mogły zawierać związki małżeńskie ważne jedynie w czasie zlotu, po raz pierwszy został także zawarty prawdziwy związek małżeński. Ślubu udzielała na plaży Burmistrz Mielna.

Tradycyjnie zlotowicze mogli korzystać z gorących kąpieli w baliach i saunach w Morsowej Strefie Chilloutu. Przygotowano także wiele konkursów na plaży. W namiocie głównym, który stanął na stadionie przy ul. Mickiewicza, odbył się Wielki Bal Morsów.

Gwiazdą tegorocznego zlotu był zespół Piersi, który koncertował na balu. Podczas finałowej kąpieli muzycy nagrywali także teledysk do nowej piosenki o roboczym tytule „Wielki upał w środku zimy”

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto