Zobacz jak było dzisiaj nad jeziorem Okra. Drawskie Spotkania Morsów

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Również i w tym roku nie mogło zabraknąć DSI podczas głównej kąpieli morsów nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim. Mimo, że organizatorzy martwili się o frekwencję, morsy z całego województwa nie zawiedli i na kilka tygodni przed imprezą zapowiedział się ich bardzo dużo. Łącznie dzisiaj (26 stycznia) do wody weszło ponad 150 osób.

Byli zarówno ci zrzeszeni w klubach jak i samodzielni amatorzy mroźnych kąpieli. Przyjechali m.in. z  Postomina, Białogardu, Międzyzdrojów, Świnoujścia, Stargardu, Ińska, Łobza, Kołobrzegu, Darłowa ale co ważne nie zawiodły nasze lokalne kluby: Morsy bez forsy Czaplinek, Lodołamacze z Kalisza Pomorskiego, Złocieniecki Klub Morsów i Morsy Zarańsko.

X Edycja

Drawskie Strony Internetowe relacjonują już 10 raz z rzędu, Pamiętamy jak 30 stycznia 2011 roku nad jeziorek Okra przygotowano przerębel w kształcie rzeki Drawy (zobacz zdjęcie). Przez te 10 lat każdego roku Drawski Klub Morsów, PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim i drawski ratusz wspólnie organizowali imprezę. Wspierało ich i nadal wspiera bardzo wiele osób.

Dwa dni kąpieli

W tym roku, wzorem lat ubiegłych program imprezy przewidywał rozpoczęcie zlotu już w sobotę. W sobotę była wieczorna kąpiel w jeziorze Okra przy pochodniach i test wody.

Morsy pięknie się bawiliście „Na wyspie”

Morsy uwielbiają się bawić, są kolorowi i radośni. Dlatego wieczór spędzają przy muzyce, tańcu, śpiewaniu i rozmowach. Na zorganizowanej zabawę w restauracji „Na wyspie” przyszło ponad 70 osób. Zabawa trwała do późnej nocy, a morsy naprawdę wspaniale się bawili.

Główna kąpiel

Na godzinę 12. w niedzielę zaplanowano paradę. Morsy powitane przez Zdzisława Chudego i Mariusza Ziomeckiego z PTTK Drawsko oraz Krzysztofa Czerwińskiego, gospodarza i Burmistrza Drawska Pomorskiego wyruszyły spod czołgów nad jezioro Okra.

Nad jeziorem oczywiście dynamiczna rozgrzewka prowadzona przez Mirelę Bany i Kasię Hejłasz rozgrzała do czerwoności morsy. Gotowe morsy ruszyły do wody. Później przyszedł czas na poczęstunek, zagrzanie się przy ognisku i wspólne rozmowy. Na koniec organizatorzy „Drawski Klub Morsów Okra” wręczyli  przedstawicielom wszystkich klubów dyplomy udziału w zlocie i statuetki dla najstarszego i najmłodszego morsa.  

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto