Wyświetlenie artykułów z etykietą: Galeria
Drawsko uczciło 74. rocznicę zakończenia walk
Na Cmentarzu Wojennym w Drawsku Pomorskim – w poniedziałkowe przedpołudnie (4 marca) – odbyły się uroczystości związane z 74. rocznicą zakończenia walk o Ziemię Drawską.
Uroczystość – którą prowadził St. chor. Sztab. Marcin Czerwiński z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko – rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych. Następnie odegrany został hymn państwowy podniesiono flagę na maszt. Podczas uroczystości słowo wygłosił kapelan Garnizonu Drawsko kapitan Grzegorz Lach. Podczas uroczystości prowadzący przybliżył przebieg działań wojennych na terenie Drawska.
Kolejnym punktem było złożenie pod pomnikiem – przez przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, szkół, przedszkola, a także firm – symbolicznych wiązanek kwiatów oraz zapalenie zniczy.
Obecny na uroczystości Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński podziękował w swoim przemówieniu wszystkim przybyłym na uroczystość oraz podkreślił, że co roku mieszkańcy regionu oddają hołd poległym żołnierzom, którzy z narażeniem własnego życia walczyli o Ziemię Drawską.
Dodatkowe informacje
- Film
-
ISSUU
Główny Zawór Jazzu: Wczoraj Złocieniec, dzisiaj Czaplinek
Główny Zawór Jazzu to energiczny projekt łączący pozornie niedostępne wariacje nurtów jazzowych z wszechobecną muzyką pop. Znane z rozgłośni radiowych polskie przeboje przedstawione są w swingowych aranżacjach, zabierając słuchacza w podróż po zadymionych klubach lat 30-tych, 40-tych i 50-tych. Odbiorcy serwowana jest nietuzinkowa mieszanka płynąca pełnią brzmienia wprost przez Główny Zawór Jazzu.
Taką muzyką właśnie członkowie projektu porwali publiczność w Złocieńcu w ramach MUZYCZNYCH PIĄTKÓW. Dzisiaj Główny Zwór Jazzu zagra w Czaplinku.
Jeśli się jeszcze nie zdecydowałeś, zobacz zdjęcia z wczoraj.
Dodatkowe informacje
-
Film
-
ISSUU
Gala Nauki w Drawsku Pomorskim - zdjęcia
W sali kinowej Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim – w piątek (22 lutego) – odbyła się XIII Drawska Gala Nauki.
Uroczystość została zorganizowana przez Burmistrza Drawska Pomorskiego Krzysztofa Czerwińskiego i miała na celu uhonorowanie najlepszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Drawsko Pomorskie za I semestr roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystości zostało również wręczonych 35 Stypendiów Burmistrza Drawska Pomorskiego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2017/2018.
Prowadząca uroczystość Monika Chmielecka, kierownik Referatu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim przywitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła na spektakl teatralny pt. „Złota Rybka” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2.
W drugiej części uroczystości Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński wraz z dyrektorami szkół wręczył 214 najzdolniejszym uczniom stypendia. Aby otrzymać stypendium naukowe uczniowie musieli uzyskać jedną z dwóch najwyższych ocen z zachowania: wzorową lub bardzo dobrą. Uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen: od 4,75 do 4,99 otrzymali stypendia III stopnia, od 5,00 do 5,49 otrzymali stypendia II stopnia, od 5,50 i więcej otrzymali stypendia I stopnia.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Zobacz jak wyglądały ferie zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim
Na ferie, (podobnie jak na wakacje), dzieciaki czekają zawsze z utęsknieniem.
Dwa tygodnie wolne od jakichkolwiek obowiązków szkolnych, klasówek, odrabiania lekcji, czy choćby rannych pobudek – jak tu się nie cieszyć.
Od 28 stycznia do 8 lutego trwały tegoroczne zimowe ferie. Dla tych dzieci, które nie wyjechały, Ośrodek Kultury przygotował wiele interesujących propozycji.
Instruktorzy pokazali dzieciom, jak można najlepiej spędzić ferie i wypocząć – bez komputera i telefonu. W zależności od upodobań, dzieciom zaprezentowano szerokie możliwości wyboru sposobu na relaks. Atrakcja goniła atrakcję i każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.
Zabawy, radości i uśmiechu było co niemiara, czego dowodem niech będzie krótka fotorelacja.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
365 dni żołnierskich zmagań w 2 Brygadzie Zmechanizowanej – uroczyste podsumowanie
Dowódca płk dypl. Arkadiusz SZKUTNIK w swoim półrocznym okresie dowodzenia 2 Brygadą Zmechanizowaną wielokrotnie podejmował nowatorskie inicjatywy. Mieliśmy już “Drogę Hannibala” czy reaktywowany tor nauki jazdy dla pojazdów gąsienicowych w Czarnem. Tym razem nadszedł czas na zorganizowanie spektakularnego przedsięwzięcia w koszarach 2 Brygady Zmechanizowanej. Uroczystość ta przede wszystkim była świętem żołnierzy oraz idealną okazją do ich uhonorowania, po to, by ukazać lokalnej społeczności żołnierski trud i wysiłek w 2018 roku.
Uroczystość miała niezwykły charakter. Łączyła w sobie elementy ceremonialne, takie jak udział Wojskowej Asysty Honorowej, odśpiewanie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej i Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego z ucztą intelektualno-kulturalną, którą niewątpliwie był koncert barytona Adama Zaremby z bydgoskiej Opery Nova w asyście Wojskowej Orkiestry z Bydgoszczy, której dowódcą jest niesamowity oficer-dyrygent, mjr dr Dominik Sierzputowski.
Głównymi bohaterami tej uroczystości byli jednak żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej złocienieckiej brygady. Uhonorowano oficera roku – podpułkownika Roberta Karczewskiego, podoficera roku – starszego sierżanta Jarosława Prędkiego oraz szeregowego roku – starszego szeregowego Bartłomieja Szeróla. Po raz pierwszy w 2 Brygadzie Zmechanizowanej wybrano pracowników roku Resortu Obrony Narodowej. Zostali nimi wojskowi strażacy - p. Tomasz Dorociak i p. Bogdan Śliwiński, którzy dokonali czynu bohaterskiego ratując życie wędkarza na przyległym do Brygady jeziorze Krosino. Ponadto docenieni zostali żołnierze i pracownicy sekcji personalnej 2 Brygady Zmechanizowanej za działalność kadrową, żołnierze z podoodziałów oraz najlepsi sportowcy w 2018 roku. Ostatnim elementem było podsumowanie współpracy z władzami samorządowymi i partnerami społecznymi, w ramach której zrealizowano 34 przedsięwzięcia na korzyść placówek publicznych podległych Staroście Drawskiemu i Burmistrzom Złocieńca i Czaplinka. Doceniono także solidaryzowanie się z Brygadą pozostałych służb mundurowych w Powiecie Drawskim, tj. Komendą Powiatową Policji, Żandarmerią Wojskową oraz 16. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym. Peleton zasłużonych w 2018 roku zamykali Nadleśniczowie Drawska, Złocieńca i Czaplinka oraz lokalni przedsiębiorcy, panowie Hubert i Artur Osakowie.
Po części oficjalnej nastąpiła projekcja filmu autorstwa plut. Radosława Dominowskiego. Choć niełatwo podsumować rok taki jak ubiegły, to film był swoistym kalendarium dokonań i osiągnięć żołnierzy złocienieckiej brygady w 2018 roku. Projekcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Po raz pierwszy żołnierze mieli sposobność obserwacji swoich dokonań i wysiłków szkoleniowych.
Zwieńczeniem uroczystości był koncert barytona Adama Zaremby, którego perfekcyjna współpraca artystyczna z dowódcą orkiestry, mjr Dominikiem Sierzputowskim, zaowocowała niezwykle wartościowym wydarzeniem kulturalnym. Przez około pół godziny naszą halę sportową niczym wielkomiejską filharmonię wypełniały dźwięki muzyki klasycznej. Pozytywne odczucia uczestników koncertu przerosły oczekiwania organizatorów.
Niespodziewanym akcentem było przekazanie przez Burmistrzów flag Złocieńca i Czaplinka w związku z planowanym skierowaniem przez 2 Brygadę Zmechanizowaną żołnierzy do udziału w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Republice Iraku w grudniu 2019 r.
Po wręczeniu wyróżnień, filmie i koncercie, nadszedł czas na ucztę kulinarną, jaką niewątpliwie była grochówka wojskowa zaserwowana przez żołnierzy batalionu logistycznego.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Benefis Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim - to już 70 lat
31 stycznia w Pałacu w Kaliszu Pomorskim celebrowana była uroczystość jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Po powitaniu gości przez Anetę Olszacką, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, głos zabrała Urszula Miłoszewska, kierownik Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, która przywitała przybyłych gości: Janusza Garbacza Burmistrza Kalisza Pomorskiego, Stanisława Samka, Zastępcę Burmistrza Kalisza Pomorskiego oraz Pawła Kulbackiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej i Radnych Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim. Kolejne powitania kierowane były do dyrektorów szkół i jednostek organizacyjnych funkcjonujących na terenie gminy Kalisz Pomorski. Szczególnie gorąco powitani zostali emerytowani bibliotekarze oraz wszyscy czytelnicy, przyjaciele i sympatycy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.
Janusz Garbacz, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, w treści przemówienia dedykowanego bibliotekarzom, docenił wkład w promowanie czytelnictwa i kultury słowa na terenie Kalisza Pomorskiego oraz przekazał okolicznościowy grawerton z wyrazami uznania oraz życzeniami sukcesów i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, Złoty Kodeks Gnieźnieński z osobistą dedykacją i bon upominkowy o wartości 1000,00 zł. na rozwój księgozbioru Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.
W dalszej kolejności głos zabrali przybyli goście. Maciej Rydzewski, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, przekazał list gratulacyjny oraz wyrazy szacunku i uznania za wkład w rozwój czytelnictwa oraz popularyzację wielu innych form spędzania wolnego czasu. Drużynowa, Sylwia Tillack, odczytała w imieniu Joanny Kuleszy, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomierzynie, list gratulacyjny za oddanie służbie słowa pisanego, dbałość o rozwój czytelnictwa oraz aktywność społeczną i kulturalną. Zofia Gardzińska, Prezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim, złożyła na ręce Anety Olszackiej, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, życzenia pomyślności w życiu osobistym, pełnej satysfakcji z pracy zawodowej i codziennego optymizmu.
Kolejne entuzjastyczne życzenia płynęły od czytelników i przyjaciół Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Irena Chołuj w treści gratulacji podziękowała bibliotekarzom za owocną pracę, zaś Alicja Sumińska doceniła współpracę z emerytowaną bibliotekarką, wieloletnią kierownik Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Haliną Szadejko. Monika Kozak przekazała unikatowe, kolekcjonerskie wydanie książki Arthura C. Doyle’a pt. Sherlock Holmes.
Uroczystość jubileuszowa była wspaniałą okazją do podziękowań za współpracę i za życzliwość, otwartość i chęć pomocy, którą my, bibliotekarze, odczuwamy każdego dnia naszej pracy. Pamiątkę jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim otrzymali Janusz Garbacz, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Stanisław Samek, Zastępca Burmistrza Kalisza Pomorskiego oraz Paweł Kulbacki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim. Emerytowani bibliotekarze pamiątkę jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim otrzymali wraz z podziękowaniami za trud włożony w pracę i czas poświęcony czytelnikom oraz za kultywowanie tożsamości lokalnej. Pamiątka jubileuszu ofiarowana także została czytelnikom, których charakteryzowała wysoka aktywność oraz przywiązanie do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.
Uroczystości jubileuszowej towarzyszyła sentymentalna podróż w czasy minione. Z przyjemnością powróciliśmy do starych murów, w których wspaniali bibliotekarze krzewili kulturę słowa. Jubileusz był ponadto okazją do odważnej projekcji, której zadaniem było przełamanie stereotypowego postrzegania bibliotekarza. Z dumą zaprezentowaliśmy nowe oblicze bibliotekarza, który w świecie nowych mediów propaguje czytelnictwo i kulturę słowa wykorzystując różne środki przekazu. Uroczystość uprzyjemniły występy solistów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim pod kierunkiem Bartłomieja Michalczyka.
Słodkim akcentem jubileuszowego wieczoru był tort, który w świetle zimnych ogni został wprowadzony na zakończenie części oficjalnej. Przybyli goście nagrodzili go gromkimi brawami, zaś bibliotekarzom hucznie odśpiewano Sto lat.
Dalszej części jubileuszowego wieczoru towarzyszyły kuluarowe dyskusje, wspomnienia oraz wyrazy uznania za profesjonalne przygotowanie święta 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Przybyli goście mieli także sposobność obejrzenia dwóch wystaw przygotowanych na tę okoliczność: wystawy pokonkursowej Sleveface w bibliotece oraz wystawy fotografii prezentujących działalność Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Kolędowali mali i duzi
W sobotę 26 stycznia w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbył się IV Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał jego główny organizator Starosta Drawski Stanisław Cybula. Powiat Drawski ma przeglądzie reprezentowany był również przez Etatowego Członka Zarządu Waldemara Włodarczyka oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Barbarę Głowacką.
Przegląd jest wydarzeniem, które na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozszerzenie współpracy i integrację pomiędzy różnymi instytucjami działającymi
w placówkach oświatowych i kulturalnych powiatu drawskiego.
Do rywalizacji w tegorocznym przeglądzie stanęło 25 wykonawców, w tym soliści, duety, a także zespoły, którzy wykonali po jednej kolędzie lub pastorałce oraz 2 zespoły z przedstawieniami jasełkowymi
Nad prawidłowym przebiegiem przeglądu czuwało jury powołane przez organizatora w składzie: ks. Wiesław Hnatejko - Przewodniczący komisji, Małgorzata Michalczyk oraz Renata Żołądkiewicz - członkowie. Jak przyznali członkowie jury zaprezentowany poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki i komisja miała niełatwe zadanie, aby wybrać laureatów.
Po naradzie jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach: I miejsce w kategorii Przedszkola jury przyznało Zespołowi „Słoneczka” z Przedszkola w Dębsku, I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe 0-3 - Ninie Meszka, I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe 4-8 - Karinie Malinowskiej. I miejsce w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne jury przyznało Małgorzacie Kwiateckiej. I miejsce w kategorii Grupy Środowiskowe „Zespołowi Kameralnemu Dorośli” natomiast I miejsce w kategorii Widowisko Jasełkowe lub Kolędnicze jury przyznało - Zespołowi „Słoneczka”. Nagrody finansowe laureatom ufundował Starosta Drawski.
Niespodzianką dla tegorocznych uczestników przeglądu było przyznanie dodatkowych nagród finansowych, które ufundował właściciel Zakładu Usług Transportowo-Sprzętowych i Robót Drogowych - Czesław Bieć.
I tak po naradzie jury postanowiło przyznać je następującym wykonawcom: w kategorii Przedszkola nagrodę otrzymał Zespół „Wesoła Gromada”, w kategorii Szkoły Podstawowe 0-3 nagrodę otrzymali: Maja Werner oraz Zuzia Czerwińska, w kategorii Szkoły Podstawowe 4-8 - Olaf Karbowiak oraz Nadia Miazga, w kategorii Grupy Środowiskowe - Zespół „Sela” oraz „My Emeryci i Violki”,
a w kategorii Widowisko Jasełkowe lub Kolędnicze jury uhonorowało Sołectwo Biały Zdrój.
Starosta Drawski Stanisław Cybula pogratulował wszystkim uczestnikom przeglądu wysokiego poziomu wykonywanych prezentacji, oraz podziękował za spotkanie pełne wrażeń i wzruszeń. Serdecznie podziękował wszystkim osobom, dzięki którym zorganizowany został tegoroczny przegląd.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Polonez na pięćdziesiąt par. Zobacz jak bawiono się na studniówce w Kaliszu Pomorskim
W mroźny sobotni wieczór 26 stycznia 2019r. maturzyści z czterech klas licealnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, dokładnie na 100 dni przed maturą, rozpoczęli bal studniówkowy. Mimo chłodu za oknami nikomu nie było zimno, dobra zabawa i tańce do białego rana rozgrzewały młodzież, rodziców i zaproszonych gości.
Bal odbył się w auli i na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Uroczystość przebiegała w pięknej scenerii wystroju marynistycznego. Głównymi bohaterami studniówki byli uczniowie klas maturalnych – 3a o profilu dwujęzycznym wraz z wychowawczynią Mirosławą Kacperską, 3b o profilu dziennikarsko – politechnicznym wraz z wychowawczynią Zytą Bogacz, 3c o profilu wojskowym z wychowawcą Sebastianem Statecznym i 3d o profilu policyjnym z wychowawcą Karolem Kaliną.
Uczniowie rozpoczęli bal studniówkowy podziękowaniami dla wychowawców, dyrekcji i nauczycieli za zaangażowanie w ich rozwój i edukację, a rodzicom za wsparcie w tym trudnym wyzwaniu. Następnie głos zabrali Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, który przekazał maturzystom również życzenia i pozdrowienia od Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli, wychowawcy klas maturalnych, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz oraz Radna Powiatu Drawskiego Halina Samek, dodając otuchy i wiary uczniom w realizację życiowych planów i marzeń oraz życząc udanej i niezapomnianej studniówki.
Tradycyjnie bal rozpoczął uroczysty polonez, w którym wzięło udział aż pięćdziesiąt par. Piękny układ poloneza opracowała i przygotowała uczniów Renata Effenberg-Nawrot, nauczycielka wychowania fizycznego. Następnie głos zabrała przedstawicielka rodziców, życząc licealistom jak najlepszych wyników na maturze i szampańskiej zabawy.
Gwiazdami wieczoru byli uczniowie, którzy zaprezentowali fantastyczny program artystyczny i uatrakcyjnili swoimi talentami aktorskimi i wokalnymi studniówkę. Pod opieką Joanny Mączkowskiej nauczycielki j. polskiego, przygotowali przedstawienie – parodię lekcji języka polskiego. O nagłośnienie zadbały Malwina i Karolina Cybulskie.
Tradycyjnie o północy wychowawcy przypięli uczniom koniczynki – symbol szczęścia na maturze, co było uwieńczeniem studniówkowego scenariusza. Ponad 250 osób bawiło się w rytmach największych przebojów do białego rana przy muzyce DJ-ów. Ten urokliwy wieczór i noc pełne magii i niezapomnianych wrażeń pozostaną wszystkim w pamięci.
„Warto podkreślić zaangażowanie uczniów, rodziców oraz wychowawczyń klas trzecich w perfekcyjne przygotowanie tej bardzo udanej imprezy” – powiedział dyrektor szkoły Maciej Rydzewski. Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim Beacie Pierzgalskiej oraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego za użyczenie auli i sali gimnastycznej na bal studniówkowy.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Drawskie Spotkania Morsów – pierwszy raz nad jeziorem Lubie
Dwa stopnie na plusie, deszczyk i pochmurna pogoda nie wystraszyły amatorów zimowych kąpieli. W ten weekend odbywała się kolejna edycja Drawskich Spotkań Morsów. Było gorąco, wesoło i energetycznie.
Dziewiąta edycja DSM różniła się od poprzednich. Najbardziej tym, że bazę zlotu morsów przeniesiono do Gudowa, do malowniczo położonego Hotel M Club Hotel będącego elementem tworzonego jeszcze Lubie Resort w Gudowie.
Wielkim atutem było jezioro. Morsy kąpały się w drugim co do wielkości jeziorze w naszym powiecie – jeziorze Lubie.
Zlot rozpoczął się 26 stycznia rejestracją w hotelu, odbiorem materiałów promocyjnych i zakwaterowaniem w pokojach. Na godzinę 16:30 zaplanowano pierwszą kąpiel. Na plaży przygotowano pochodnie, ognisko, kiełbaski i ciepłe napoje.
Wielki bal dla morsów
Morsy lubią się bawić, dlatego też w sobotę o godz. 20. w restauracji „Veranda” rozpoczęła się zabawa połączona z kolacją. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.
Główna kąpiel
Na godzinę 13. w niedzielę zaplanowano wielką kąpiel w jeziorze Lubie. Zanim to się stało morsy z kilkunastu miast i miejscowości powitał Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński oraz Prezes Drawskiego Oddziału PTTK Zdzisław Chudy. Wręczono przedstawicielom wszystkich klubów dyplomy udziału w zlocie i statuetki dla najstarszego i najmłodszego morsa.
Do wody postanowiło wejść ponad 150 osób, które przybyły na Drawskie Spotkania Morsów.
Organizatorzy:
- Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim
- PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim
- Drawski Klub Morsów „O’Kra”
Miejsce zlotu:
Gudowo, M Club Hotel / Lubie Resort
Dodatkowe informacje
- Mapa
- Film
-
ISSUU
Koncert Noworoczny w Złocieńcu dla duszy
W ten weekend jest bardzo muzycznie. W drawskim ośrodku kultury w ciągu dnia odbywał się IV Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek, wieczorem natomiast zaproszeni zostaliśmy na koncert do Złocieńca, który odbył się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
Przed publicznością wystąpili soliści Iza Sitarska i Michał Wojciechowski oraz ks. Wiesław Hnatejko Chór Canto Libro z Drawska Pomorskiego i Męski Chór Kameralny ze Złocieńca. Oba chóry pod dyrekcją Ewy Gadzina.
Koncert prowadziła Agnieszka Chwastek, która zadbała także o akompaniament i słowo o muzyce.
Jeśli nie udało się Wam być w Złocieńcu zapraszamy was na ten sam koncert w Drawsku Pomorskim w niedzielę 27 stycznia o godzinie 16:30.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Zobacz jak się bawili na dyskotece lat 80’ i 90’ w Złocieńcu
Fajna sprawa, taka dyskoteka. Dla tych starszych wspomnienia, dla młodszych zapoznanie się z muzyką sprzed trzech, czterech dekad. Do tego rewelacyjna okazja aby poskakać i potańczyć.
25 stycznia Złocieniecki Ośrodek Kultury zorganizował karnawałowe disco w rymach lat 80’ i 90’. Dj grał największe hity minionych lat.
Nie była to pierwsza impreza tego typu w Złocieńcu i przyjmowana jest z entuzjazmem.
Zobaczcie jak się bawili wszyscy uczestnicy.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
W Drawsku Pomorskim mieszkańcy spotkali się by uczcić pamięć prezydenta Adamowicza
Późna godzina wieczorna, niedziela i kilka stopni mrozu nie przeszkodziło mieszkańcom Drawska Pomorskiego uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.
Długoletni prezydent Gdańska został w poprzednią niedzielę zaatakowany, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmarł - po kilkunastu godzinach - w wyniku odniesionych ran.
Mieszkańcy Drawska Pomorskiego zaplanowali wydarzenie na niedzielę 20 stycznia o godzinie 20. Zwoływali się pocztą pantoflową i poprzez Internet. Informowaliśmy o nim na naszej stronie. Spotkanie odbyło się na placu Leopolda Kuczerawego.
Mieszkańcy zaczęli się zbierać wcześniej i około 150 osób było już sporo przed umówiona godziną.
Wśród zebranych zapanowała cisza, zapalano znicze a wiele osób miał przyklejone serduszka WOŚP. Pojawili się również wolontariusze, którzy działali podczas ostatniego finału.
W zadumie zebrani stali ponad 30 minut. Po tym czasie Waldemar Rogal poprosił o minutę ciszy. Następnie zabrał głos Karol Korczyński, który odniósł się do sytuacji w Polsce. Mówił o nienawiści, braku akceptacji i braku norm moralnych. Po nim wypowiadali się inni.
Na koniec zebrani zapalili symboliczne światełko do nieba.
Dodatkowe informacje
- Film
-
ISSUU
Foto: 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie
Czaplinek
Oczekiwanie na zdjęcia
Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Świerczyna
Złocieniec
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Poznaj nowe władze Drawska Pomorskiego - galeria
Kliknij w zdjęcie aby poznać szczegóły
- Opis:
Obwód nr 2 ulice: Aleksandra Gierymskiego, Artura Grottgera, Boczna, Droga Wiśniowa, Henryka Rodakowskiego, Henryka Siemiradzkiego, Jacka Malczewskiego, Jana Stanisławskiego, Józefa Chełmońskiego, Józefa Tadeusza Makowskiego, Juliana Fałata, Juliusza Kossaka, Leona Wyczółkowskiego, Miodowa, Piotra Michałowskiego, Połczyńska, Rzemieślnicza, Stanisława Witkiewicza
- Opis:
Obwód nr 3 ulice: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Płk Jana Kilińskiego, Ratuszowa, Toruńska
- Opis:
Obwód nr 5 ulice: Jana Matejki, Kosynierów, Królewiecka, Obrońców Westerplatte, Plac Bałtycki, Zamkowa, 4 Marca, Bednarska, Działkowca, Gen. Tadeusza Kościuszki, Grunwaldzka
- Opis:
Obwód nr 6 ulice: Basztowa, Cmentarna, Gajowa, Gdyńska, Gen. Władysława Sikorskiego, Krótka, Park Fryderyka Chopina, Plac Gdański, Plac Jana Pawła II, Kujawska
- Opis:
Obwód nr 7 ulice: Bieszczadzka, Górska, Jeleniogórska, Karkonoska, Karpacka, Kaszubska, Leśna, Lubuska, Łowicka, Marynarska, Mazurska, Morska, Podhalańska, Podmiejska, Przemysłowa, Orlicka, Pomorska, Seminaryjna, Starogrodzka, Sudecka, Śląska, Świętokrzyska, Tatrzańska, Warmińska, Wielkopolska, Zakopiańska
- Opis:
Obwód nr 8 ulice: Bolesława Chrobrego, Brzozowa, Jana Sobieskiego, Jasna, Józefa Piłsudskiego, Koleśno, Ks. Stanisława Staszica, Łąkowa, Ogrodowa, Polna, Promenada Piastowska, Słoneczna, Pocztowa
- Opis:
Obwód nr 9 ulice: Bydgoska, Dworcowa, Gnieźnieńska, Jeziorna, Kaliska, Kolejowa, Liliowa, Plac Elizy Orzeszkowej, Plac Grudziądzki, Poznańska, Spokojna, Stanisława Moniuszki, Stefana Okrzei, Szczecińska, Warszawska, Zdroje
- Opis:
Obwód nr 11 miejscowości: Jankowo, Karwice, Konotop, Krzynno, Kumki, Mielenko Drawskie, Oleszno, Ustok, Woliczno, Zbrojewo, Ziemsko, Żołędowo
- Opis:
Obwód nr 12 miejscowości: Cianowo, Gajewko, Gajewo, Golina, Roztoki, Zagozd, Zarańsko, Dołgie, Grzybno, Węglin
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
Nie ma śniegu, to może powspominajmy
Tegoroczna zima jak do tej pory jest dość ciepła. Mrozu niewiele, a opady śniegu dość symboliczne. Drogowcy się cieszą, a dzieci smucą.
Dlatego zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć z poprzednich zim. Zdjęć, które mamy w swoim archiwum.
Jeśli chcecie się podzielić swoimi fotografiami. Prześlijcie je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeśli będą fajne dodamy do artykułu. Koniecznie podajcie datę i miejsce.
Dodatkowe informacje
-
ISSUU
