Elewi egzaminowani

  • Napisane przez  st. kpr. Radosław Dominowski
Fot. st. kpr. Radosław Dominowski Fot. st. kpr. Radosław Dominowski

25 kwietnia 200 elewów z Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej szkolących się w strukturach 2 Brygady Zmechanizowanej zostało poddanych egzaminom podsumowującym okres szkolenia specjalisty.

Do egzaminu przystąpili szeregowi-elewi szkoleni w specjalnościach: obsługa
RPG-7, celowniczy karabinu maszynowego oraz strzelcy karabinka. Intensywne szkolenie taktyczne i ogniowe realizowane zarówno w oparciu o dostępną infrastrukturę szkoleniową brygady jak i obiekty strzelnic poligonowych, to najlepszy sposób aby doskonalić pożądane schematy zachowania bojowego oraz umiejętności strzeleckie. Aby żołnierz będący strzelcem bądź celowniczym danego rodzaju broni mógł podnosić swoje kwalifikacje, musi doskonale znać budowę i dane taktyczno-techniczne swojego rodzaju broni i wszelkie uwarunkowania związane z wykrywaniem i niszczeniem potencjalnego celu.

Tak naprawdę to już ostatnia prosta. Wysokie wyniki uzyskane podczas egzaminów po zakończeniu cyklu szkoleniowego w 2 Brygadzie Zmechanizowanej oraz zakres wiedzy, którą żołnierze posiedli jest bardzo wysoki, w wyniku czego ochotnicy za chwilę podpiszą kontrakty na służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych, a wielu z nich cykl szkoleń rotacyjnych będzie realizowało w strukturach innych jednostek wojskowych, dlatego od samego początku robimy wszystko aby każdy ochotnik, który ukończy szkolenie w naszej brygadzie, był jak najlepiej przygotowany do tego kolejnego ważnego etapu służby wojskowej.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto