Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ruszył projekt edukacyjny drawskiego ratusza za prawie 900 tys. zł

  • Napisane przez  DSI
Szkolenie w SP1 Szkolenie w SP1

Rozpoczęła się realizacja projektu „Dobry start w przyszłość - wsparcie uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim”. To projekt skierowany do uczniów i nauczycieli. W sobotę i niedzielę ruszyły pierwsze szkolenia.

13-14 kwietnia dwudziestu ośmiu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim uczestniczyło w szkoleniach, które mają  poszerzyć ich umiejętności oraz kompetencje w zakresie prowadzenia zajęć.

Tematyka obejmowała prowadzenie zajęć metodą eksperymentu, programowanie oraz rozwijanie kompetencji społecznych i umiejętność wyrażania emocji. Nauczyciele zdobyli nowe narzędzia i techniki, które wpłyną na jakość edukacji.

Przypomnijmy, że 27 marca podpisano umowę o dofinansowanie projektu  o dofinansowanie dzięki któremu w Drawsku Pomorskim nauczyciele wezmą udział w szkoleniach a w maju i czerwcu większość uczniów pojedzie na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha do Szczecina.

Podczas wakacji szkoła zostanie doposażona w pomoce naukowe i sprzęty, ale także dla uczniów zostaną zorganizowane półkolonie z zajęciami z robotyki i laboratorium naukowe. Od września, w ramach projektu, będą prowadzone zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania oraz zajęcia wyrównawcze. Uczniowie będą mogli skorzystać z doradztwa zawodowego.

Ruszył projekt edukacyjny drawskiego ratusza za prawie 900 tys. zł
Szkolenie w SP1

Wartość całego projektu wynosi 867.680,41 zł. Dofinansowanie wynosi 780.875,41 zł, natomiast gmina zobowiązana jest do zapewnienia wkładu własnego w wysokości 1.670,00 zł oraz 85.155,00 zł wkładu rzeczowego w postaci udostępnienia sal do zajęć.

Podpisanie umowy

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach FEPZ 2021 - 2027, Priorytetu 6 Fundusze Europejskie na rzecz aktywnego Pomorza Zachodniego, Działania 6.9 Edukacja ogólna.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej