Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

„Znowu miłość” – nowy spektakl „Klepsydry”

  • Napisane przez  ZS KP
„Znowu miłość” – nowy spektakl „Klepsydry”

Premierę nowego spektaklu licealnej grupy teatralnej „Klepsydra” zaplanowano 24 kwietnia 2024 roku. Będzie to związana z Kaliszem Pomorskim sceniczna opowieść o bliskości ludzi i narodów w skomplikowanym czasie wojennych kryzysów. Ta nowa sztuka według scenariusza Bogumiła Kurylczyka rozgrywa się zarówno współcześnie, jak i w okresie tuż powojennym, kiedy Polacy na Pomorze przyjeżdżali, a Niemcy musieli je opuścić, co doprowadziło do rozłąki dwojga zakochanych w sobie młodych osób- ale czy na zawsze?

„Znowu miłość” – nowy spektakl „Klepsydry”

- W naszym obecnym, coraz bardziej „cybernetycznym” świecie, szkolny teatr sam w sobie jest już zjawiskiem niezwykłym. Odrywa bowiem młodzież od mediów i ekranów, gdzie wszystko wydaje się prostsze, nienamacalne, zewnętrzne. Natomiast w „Klepsydrze” jej członkowie poznają przede wszystkim siebie samych i siebie nawzajem, ucząc się współdziałania, a także wagi własnych gestów oraz słów – podkreśla Joanna Mączkowska, założycielka i opiekunka tego zespołu grupującego młodych twórców o różnych talentach.

„Znowu miłość” – nowy spektakl „Klepsydry”

Według jej wskazówek, jest bowiem dyplomowanym reżyserem, a także choreografem i scenografem, młodzież chętnie stworzyła cały ten nowy spektakl: od dekoracji po kostiumy, układy taneczne, wyuczone oraz zagrane role. Dodajmy, iż szkolny teatr z roku na rok tworzy się jakby od początku, ponieważ ci najstarsi uczniowie, stanowiący z reguły fundament „Klepsydry”, odchodzą po maturze, a ich następców trzeba od nowa przygotować do występów. Tym większa to trudność, ale i tym większa radość, gdyż dzięki temu wychowankowie „Klepsydry” coraz liczniej idą w świat.

„Znowu miłość” – nowy spektakl „Klepsydry”

Za każdym razem rezultaty tej zespołowej, twórczej pracy młodzieży pod kierunkiem Joanny Mączkowskiej są niebanalne i gorąco oklaskiwane przez publiczność. Z pewnością nie inaczej będzie także po najbliższej premierze. Zapraszamy więc do sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, w którym 24 kwietnia „Klepsydra” wystawi dwukrotnie spektakl pt. „Znowu miłość”: o godzinie 11.00 oraz o 12.30.

„Znowu miłość” – nowy spektakl „Klepsydry”

Teatralnemu spotkaniu towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna dla chorej Olgi Stępień. Zachęcamy do podarowania nawet symbolicznej złotówki, bo jak każda przeznaczona na ten cel, ma moc dobra.

„Znowu miłość” – nowy spektakl „Klepsydry”

Olga Stępień (KRS 0000396361) www.siepomaga.pl/olga-stepien

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej