Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kadeci w Złocieńcu szkolą się z samoobrony

  • Napisane przez  Jan Macul
Kadeci w Złocieńcu szkolą się z samoobrony

Na zajęciach szkolenia wojskowego kadeci  3. kl. Oddziału Przygotowania Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu poznawali techniki  walki wręcz w formie samoobrony.

Kadeci przyodziani w charakterystyczne dżudogi, z zachowaniem obowiązującej etykiety sali ćwiczeń (dojo) nomenklatury obco brzmiących nazw technik obronnych ćwiczyli ciało i umysł  poprzez wielokrotne powtarzanie schematów ruchowych.

Systematyczne usprawnianie ruchowe  wybranych  elementów sportów walki przynoszą  oczekiwane rezultaty. Umiejętność działania w zmiennych płaszczyznach ruchu w kontakcie jej i jego z przeciwnikiem dają poczucie pewności siebie w sytuacji zagrożenia.

Utylitarny charakter zajęć z wykorzystaniem ćwiczeń akrobatyczno-zwinnościowych, wzmacniających gorset mięśniowy i techniki walki wręcz wpisują się w program szkolenia klas mundurowych.

Kadeci w Złocieńcu szkolą się z samoobrony

Zajęcia prowadził nauczyciel szkolenia wojskowego, por. rez. Jan Macul, instruktor judo.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej