Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Harcerska Akcja Zimowa w Gdańsku. 27 WDH PESTKI i 8 WDH OGNIKI

  • Napisane przez  DSI
Harcerska Akcja Zimowa w Gdańsku. 27 WDH PESTKI i 8 WDH OGNIKI

W okresie od 13 do 18 stycznia 2024 roku odbyła się Harcerska Akcja Zimowa w Gdańsku, zorganizowana przez 27 WDH PESTKI i 8 WDH OGNIKI. Uczestnicy wyruszyli z pełnym zaangażowaniem, eksplorując Trójmiasto i uczestnicząc w różnorodnych wydarzeniach kulturowych. Poniżej znajduje się krótka relacja z przebiegu wydarzenia.

 

27 WDH PESTKI i 8 WDH OGNIKI rozpoczęły swoją podróż pociągiem do Trójmiasta. Po przyjeździe do miejsca docelowego udali się do schroniska, gdzie spożyli kolację. Wieczór upłynął na pląsach i nauce nowych piosenek harcerskich, tworząc jednocześnie silne więzi wśród uczestników.

Relacja z Harcerskiej Akcji Zimowej 2024 w Gdańsku

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym harcerze zwiedzali różnorodny świat zwierząt, a następnie udali się do Katedry Oliwskiej. Wieczór minął na podsumowaniu dnia, pląsach i śpiewankach, umacniając wspólne doświadczenia. Po wizycie w Muzeum Bursztynu i Muzeum Poczty Polskiej, uczestnicy spacerowali po Starym Mieście, zwiedzali Deja Vu i delektowali się pączkowym deserem. Wieczór zakończył się podsumowaniem udanego dnia.

Relacja z Harcerskiej Akcji Zimowej 2024 w Gdańsku

Harcerze rozpoczęli wtorek od wizyty w Gdyńskim Akwarium, gdzie wysłuchali interesującego wykładu i obserwowali wodne stworzenia. Po obiedzie w "Pyra Barze" przysłuchali się historii Gdyni przed Pomnikiem Pamięci Rozstrzelanych Harcerzy. Gra terenowa w Garden of Light była doskonałym uzupełnieniem dnia, a wieczór upłynął na niesamowitym wykładzie doktora Piotra Kotlarza i podsumowaniu.

W środę po śniadaniu harcerze udali się na Westerplatte, gdzie druhna Anna pełniła funkcję przewodnika, a druh Bartosz złożył Przyrzeczenie Harcerskie przy Pomniku Obrońców Wybrzeża. Wizyta na Wystawie Budowli z Klocków LEGO była kreatywnym zakończeniem dnia. Wieczór spędzili na zajęciach z wiedzy o Westerplatte i uroczystym podsumowaniu.

Relacja z Harcerskiej Akcji Zimowej 2024 w Gdańsku

Czwartek to dzień wyjazdu. Po harcersku utworzyli krąg, symbolicznie puszczając iskierkę, zamykając tym samym niezapomniane TRÓJMIEJSKIE HARCE 2024.

Relacja z Harcerskiej Akcji Zimowej 2024 w Gdańsku

Kadra:

  • phm. Elżbieta Pryboda
  • druhny Anna Kobylarz, Anna Werens
  • oboźny ćw. Oskar Sagucki

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej