Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Już nie 7 lat, a rok więzienia dla byłego Wójta Ostrowic.

  • Napisane przez  DSI
Pamiątki po gminie Pamiątki po gminie

Sąd Apelacyjny w Szczecinie zmniejszył wyrok wójtowi i skarbniczce Ostrowic, którzy doprowadzili do bankructwa i upadku gminy. Otrzymali karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

 

To wyrok za doprowadzenie gminy Ostrowice do upadku. Gmina przestała istnieć w 2019 roku.

Apelację wnieśli oboje oskarżeni i skazani w procesie, który zakończył się półtora roku temu. Sąd postanowił dopuścić część wniosków dowodowych obrońców.

Dzisiaj Sąd Apelacyjny w Szczecinie 8 grudnia zdecydował o karze roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata dla wójta i skarbniczki zniesionej gminy Ostrowice. Wacław M. i Krystyna K. w ubiegłym roku zostali nieprawomocnie skazani na siedem lat więzienia w związku z doprowadzeniem gminy do bankructwa.

Na łączną karę 7. lat pozbawienia wolności zostali skazani w kwietniu  2022 roku Wacław M., wójt zniesionej gminy Ostrowice oraz jej skarbniczka Krystyna K. Jak wskazał sąd oboje swoim działaniem doprowadzili do szkody majątkowej w wielkich rozmiarach i upadku gminy. Przez 10 lat oboje mają zakaz zajmowania stanowisk w instytucjach państwowych i samorządzie terytorialnym związanych z prowadzeniem spraw majątkowych tych jednostek.

Sprawa dotyczyła  nadużycia i przekroczenia uprawnień, nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych, zadłużenia gminy, doprowadzenia do stałej utraty jej płynności finansowej, utraty możliwości spłaty zobowiązań i realizacji zadań własnych, a w konsekwencji do szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej