Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ostrowice: Ruszył proces apelacyjny w sprawie wójta i skarbniczki byłej gminy

  • Napisane przez  DSI
Fot. Archiwum DSI Fot. Archiwum DSI

W czwartek w szczecińskim sądzie rozpoczął się proces apelacyjny wójta i skarbniczki zniesionej gminy Ostrowice. 

Na łączną karę 7. lat pozbawienia wolności zostali skazani w kwietniu  2022 roku Wacław M., wójt zniesionej gminy Ostrowice oraz jej skarbniczka Krystyna K. Jak wskazał sąd oboje swoim działaniem doprowadzili do szkody majątkowej w wielkich rozmiarach i upadku gminy. Przez 10 lat oboje mają zakaz zajmowania stanowisk w instytucjach państwowych i samorządzie terytorialnym związanych z prowadzeniem spraw majątkowych tych jednostek

Sprawa rozpoczęła się w grudniu 2018 roku. Wyrok nie był prawomocny.

Apelację wnieśli oboje oskarżeni i skazani w procesie, który zakończył się półtora roku temu. Sąd postanowił dopuścić część wniosków dowodowych obrońców.

Sprawa dotyczyła  nadużycia i przekroczenia uprawnień, nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych, zadłużenia gminy, doprowadzenia do stałej utraty jej płynności finansowej, utraty możliwości spłaty zobowiązań i realizacji zadań własnych, a w konsekwencji do szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej