Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Harcerze ze Złocieńca planują dużą inicjatywę. Nadchodzi wyjątkowa wędrówka

  • Napisane przez  DSI za Anną Stryską
Zdjęcia: Ela Pryboda Zdjęcia: Ela Pryboda

Złocieniecki Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Złocieńcu w partnerstwie z grupą młodzieży „Pestki w Akcji” oraz Hufcem Szczecinek ZHP otrzymali dofinansowanie na realizację inicjatywy pn. „Człap, człap na harcerski raj(d) – wędrówka śladami historii Złocieńca”.

 „Człap, człap na harcerski raj(d) - wędrówka śladami historii Złocieńca”, zakłada organizację trzydniowego rajdu, w terminie 15-17 września 2023 roku, dla młodych ludzi chcących harcować oraz grupy „Pestki w Akcji”, z warsztatami, spotkaniami, zajęciami i zabawami, a także finalnym historycznym spacerze po Złocieńcu z Pawłem Redmanem.

Podczas trzydniowego rajdu przeprowadzone zostaną warsztaty z podstaw języka migowego, warsztaty recyklingu plastycznego „Pierścień harcerski” oraz warsztaty „Harcerskie zwyczaje”. Ogłoszony zostanie konkurs dla uczestników trzydniowego rajdu na projekt logo i naszywki dla drużyny harcerskiej działającej na terenie Złocieńca.

Harcerze ze Złocieńca planują dużą inicjatywę. Nadchodzi wyjątkowa wędrówka

Dodatkowo pierwszego dnia rajdu odbędzie się świeczkowisko w SP nr 1, któremu towarzyszyć będą śpiewy i pląsy harcerskie. Ostatniego dnia rajdu dla uczestników zaplanowane zostało wyjście do złocienieckiego Kina „Mewa” na film pt. „Drogi Panie Dyktatorze”, - historia opowiedziana z perspektywy dziecka o sile przyjaźni i ludziach, których los postawił po różnych stronach barykady.

Złocieniecki Ośrodek Kultury w partnerstwie z grupą młodzieży „Pestki w Akcji” oraz Hufcem Szczecinek ZHP pozyskali na to fundusze w wysokości 6 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”, którego Operatorem w województwie zachodniopomorskim jest Goleniowski Dom Kultury.

Harcerze ze Złocieńca planują dużą inicjatywę. Nadchodzi wyjątkowa wędrówka

W ramach inicjatywy rozpoczęły się już akcje promocyjne harcerskiego rajdu po złocienieckich szkołach. Grupa „Pestki w Akcji” samodzielnie przygotowała i zmontowała filmik, na którym przedstawiają idee harcerstwa.

Już dzisiaj zapraszamy na wystawę zdjęciową, która odbędzie się 25 września 2023 roku o godz. 18:00 w Galerii Kinowej ZOK „Na ścianie”  dokumentująca poszczególne etapy realizacji Inicjatywy – mówi Anna Styrska

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej