Niedziela za kółkiem, czyli Bóbr Rajd 18

  • Napisane przez  Karolina Podolska
Niedziela za kółkiem, czyli Bóbr Rajd 18

W niedzielę 20 września 2020 r. odbyła się osiemnasta edycja Rajdu Bobra - turystycznego rajdu nawigacyjnego samochodów osobowych, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Na starcie tegorocznej wiosennej edycji stawiło się ponad 50 osób w 16 samochodach. Trasa wyniosła ok. 150 km. i wiodła przez tereny powiatu drawskiego oraz szczecineckiego.

Każda załoga otrzymała zestaw 17 zdjęć przedstawiających różne obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść w odpowiednią kratkę roadbooka. Szukano także kodów ukrytych na trasie, które tworzyły hasła, oraz tzw. selfików - kodów, na tle których trzeba było sfotografować całą załogę. Tradycyjnie ukryte były one w trudno dostępnych miejscach.

Kreatywność organizatorów w tej edycji nie miała granic. Liczono deski w pomoście, litery wykute na głazie Tempelburg, zwiedzano Muzeum Militarne w Bornym Sulinowie, krótko mówiąc – przyjemne z pożytecznym! Zadaniem, które przysporzyło zawodnikom najwięcej trudności (i przy okazji śmiechu) było przedostanie się w bezpieczny sposób na drugi brzeg jeziorka. Bezpieczny – czyli przy użyciu czegoś, co pomoże utrzymać się na wodzie, gdyż zabronione było płynięcie bez żadnego zabezpieczenia. Zawodnicy mieli duże pole dla wyobraźni, ale najbardziej przydatne okazało się koło zapasowe. Jako, że na Rajdzie Bobra zadania nie są obowiązkowe, wykonało je tylko 7 załóg. Gratulujemy! A na samym końcu trasy, kiedy już wszyscy dotarli czyści i wysuszeni, jakżeby inaczej – przeprawa przez bagno!

W tej edycji nagrody trafią do trzech ekip z największą liczbą punktów, a ich przedstawiciele zostaną poinformowani o czasie i miejscu odbioru nagród telefonicznie lub drogą mailową. Wyniki zostaną podane na stronie powiatdrawski.pl do 24 września br.

Tegoroczny rajd odbył się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i obowiązujących w dniu imprezy ograniczeń ustawowych. Na zdjęciach przedstawiających uczestników bez maseczek znajdują się osoby zamieszkujące razem, małżeństwa lub rodzice z dziećmi.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej