Nowy pomost widokowy – czy powinny cumować tam łódki wędkarzy ?

  • Napisane przez  DSI
Budowany pomost. Fot. DSI Budowany pomost. Fot. DSI

Nie tak dawno informowaliśmy o budowie nowego pomostu w Czaplinku, który ma być pomostem rekreacyjnym i widokowym.  To jedna z większych inwestycji oprócz boiska i falochronu jakie są aktualnie realizowane przy nabrzeżu jez. Drawsko w Czaplinku.

W drugiej połowie czerwca Maciej Bernat, radny Rady Miejskiej w Czaplinku poprosił o wyjaśnienia dotyczące budowy nowego pomostu. Radny sugeruje także zmiany.

W swoim wniosku Maciej Bernat zwrócił uwagę na to że pomost znajduje się bezpośrednio na nową altaną co utrudni wejście na pomost.

Uważam, że pale początkowe zostały wbite w złym miejscu i w dodatku (nie równo), wejście na pomosty jest umiejscowione bezpośrednio za nową altanką znajdującą się na nabrzeżu. Utrudni to wejście na pomost a co za tym idzie zasłoni go. Należało by rozważyć przesuniecie o kilkanaście metrów w lewo. Tak jak jest to przedstawione w projekcie budowlanym. – wnioskuje radny Bernat

Burmistrz Czaplinka wyjaśnia

Lokalizacja pomostu stałego z altaną na wodzie na jez. Drawsko została skorygowana w stosunku do projektu budowlanego, z uwagi na potrzebę zapewnienia powierzchni pola manewrowego dla jachtów, które cumują przy najbliższym pomoście pływającym zlokalizowanym już w obrębie działki OSW. – informuje Burmistrz

Ponadto zadanie jest w trakcie realizacji , zatem zabijane pale po wykonaniu będą spełniały parametry linii pionowej przyjęte w projekcie budowlanym – odnosi burmistrz w zakresie krzywych pali.

Nowy pomost widokowy – czy powinny cumować tam łódki wędkarzy ?

Kto będzie cumował przy pomoście ?

Radny wnioskuje, że należy kategorycznie zabronić cumowania do niego jachtów o długości powyżej 4 metrów i proponuje aby wędkarze z Czaplinka mogli cumować na nim swoje łodzie od maja do września, wskazując na to, że Ośrodek Sportów Wodnych nie pozwala na trzymanie łódek wędkarskich na swoim terenie.

Zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na zacumowanie kilku małych jednostek przy nowym pomoście, w zamian za opiekę nad nowo powstałym pomoście polegającą na utrzymaniu czystości poszycia zewnętrznego, zbieraniu śmieci pozostawionych przez osoby korzystające z altanki oraz ewentualnych poprawkach i drobnych naprawach tego obiektu – wnioskuje radny Bernat

Burmistrz natomiast zakłada, że przy pomoście powinno być zabronione cumowanie jednostek pływających – prawdopodobnie z uwagi na to, że ma być to pomost rekreacyjny i widokowy.

W Ośrodku Sportów Wodnych nie jest zabronione cumowanie łodzi wiosłowych, zarządzenie Burmistrza Czaplinka nr 118/2019 r. z dnia 12.12.2019 r. określa wysokości opłat za w/w/ łodzie. W chwili obecnej w OSW cumuje 10 łodzi wiosłowej – informuje Burmistrz Czaplinka

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto