Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

24-letni mieszkaniec Drawska Pomorskiego podejrzany o zniszczenie samochodu komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka

  • Napisane przez  Policja
Fot. DSI, poglądowe Fot. DSI, poglądowe

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali dwóch podejrzanych o uszkodzenie pojazdu należącego do komitetu wyborczego jednego z kandydatów na urząd Prezydenta RP. To 21-letni z Bydgoszczy i 24-latek z Drawska Pomorskiego. Prokurator zdecydował, że obaj mężczyźni będą musieli zgłaszać się na policyjny dozór, obowiązuje ich zakaz opuszczania kraju i muszą zapłacić poręczenie majątkowe. Grozi im do 5 lat więzienia.

W minioną środę (24.06.20) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zostali powiadomieni przez przedstawiciela komitetu wyborczego jednego z kandydatów na Prezydenta RP o zniszczeniu mienia. Z relacji poszkodowanego wynikało, że nieznani sprawcy uszkodzili jego pojazd. Kryminalni, którzy zajęli sie sprawą na podstawie zgromadzonych ustaleń zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn: 21-latka z Bydgoszczy i 24-latka z Drawska Pomorskiego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia pojazdu na szkodę komitetu wyborczego i zniesławienia kandydata na urząd Prezydenta RP .

 

Wczoraj (28.09.20) obaj mężczyźni zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który po zapoznaniu z materiałem zgromadzonym przez policjantów zdecydował, że obaj mają zakaz opuszczania kraju, zostali zobligowani do poręczenia majątkowego, a ponadto młodszy z nich dwa razy w tygodniu a starszy cztery będą musieli meldować się w jednostce policji w ramach dozoru. Obu grozi kara do 5 lat wiezienia.

Teraz obu mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej