Powieźli wójta na taczce - zdjęcie tygodnia. Apel stowarzyszenia Arka2

  • Napisane przez  DSI
Powieźli wójta na taczce - zdjęcie tygodnia. Apel stowarzyszenia Arka2

Takie zdjęcie nadesłano dziś przez internautę Zdzisława Gładosza z gminy Ostrowice. Do zdjęcia przysłano również apel do Wójta i Rady Gminy

Szanowni Państwo! 

W imieniu wielu, świadomych sytuacji gminy mieszkańców - zwracamy się do Was z prośbą – nie zaskarżajcie decyzji Pani Premier Beaty Szydło, która na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego zawiesiła władze gminne i powołała zarząd komisaryczny. 

Procedura odwoławcza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego będzie trwała jeszcze kilka miesięcy. W tym czasie nasze gmina – a więc my - będziemy zadłużać się o kolejne setki tysięcy zł.  

  • Kolejne programy naprawcze i poprawy sytuacji finansowej naszej gminy zostały negatywnie ocenione zarówno przez Regionalną Izbę Obrachunkową, jak i Wojewodę, a także przez zarówno poprzedni, jak i obecny Rząd. 
  • Żaden z pomysłów Wójta na zwiększenie dochodów gminy nie był i nie jest realny – zarówno siłownie wiatrowe, jak i obecnie plantacja drzewek. 
  • Nikt nie chce już pożyczać pieniędzy gminie Ostrowice - żaden z parabanków nie kupił w grudniu długu gminy. Gmina jest niewiarygodna.

Nie ma już wyjścia. Nasza konająca Gmina, nie posiadająca majątku zadłużona jest na kwotę ponad 35 mln. zł., z czego w samych parabankach na 28 mln. zł.  Miesięcznie my - mieszkańcy gminy płacimy 100 tys. zł samych odsetek. Pan Wojewoda jest zdania, że zaciąganie pożyczek w parabankach jest naruszeniem przez władze gminy dyscypliny budżetowej i skierował w tej sprawie wniosek do prokuratury. Co więcej, podjął działania zmierzające do prawnego zakazu zaciągania takich pożyczek przez samorządy. 

Z każdym dniem rośnie nasz dług – a maleje jakość naszego biednego życia ! 

Pan Wojewoda zaapelował do Wójta, by z honorem zrezygnował ze swego stanowiska - argumentując, że to co wyprawia się w naszej Gminie to horror. 

„Liczę szczególnie na wójta Ostrowic, że okaże się na koniec człowiekiem honorowym i ustąpi, nie odwołując się. Tamtym mieszkańcom należy się spokój. Postaram się go im zapewnić” – oznajmił Wojewoda - Piotr Jania.

Dziekując za te słowa - powtarzamy za Panem Wojewodą – My, mieszkańcy Gminy Ostrowice chcemy spokojnie i godnie mieszkać i mieć perspektywę rozwoju!

Państwo polskie zainterweniowało w nasz samorząd. Działania Rady Gminy i Wójta negatywnie oceniły już wszystkie możliwe organy państwa, włącznie z Panią Premier. Nie macie Państwo żadnego realnego pomysłu na wyjście z katastrofalnej sytuacji finansowej gminy.

Śmieje się z nas i krytykuje cała Polska, śmieje się świat. Ze wstydem czytamy w komentarzach rodaków, że my – mieszkańcy gminy jesteśmy „dziadami bez honoru”, „bandą żebraków”, „ciemnotą z PGRu”, że należy nas „wypożyczać do pracy przy szparagach aż do spłaty długu”. Żyjemy nie tylko w biedzie – alei ogromnym upokorzeniu. Powstrzymajcie to, prosimy!

Panie Wójcie, szanowni Radni – zastanówcie się, o co chcecie walczyć przed sądem? Czy jest to walka o dobro mieszkańców, czy wyłącznie o siebie? Uroczyście ślubowaliście, że dochowacie wierności prawu, a powierzony Wam urząd wójta oraz obowiązki radnego sprawować będziecie godnie, rzetelnie i uczciwie tylko dla pomyślności mieszkańców, mając na względzie dobro gminy i dobro jej mieszkańców. 

Odwołujemy się więc do słów złożonej przez Was przysięgi, do Państwa honoru, do etyki, rozsądku i lokalnego patriotyzmu. To nie walka o dalsze trwanie u władzy – a honorowe od niej odejście zasłuży na najwyższy szacunek. Uczyńcie to dla nas!  Prosimy Was o dobrowolną rezygnację walki przed sądem! Niechaj dobro mieszkańców i wola poprawienia jakości ich życia kierują Waszymi sercami i umysłami, niechaj będą Waszym celem najwyższym ! Tak Wam dopomóż Bóg.

Świadomi mieszkańcy gminy Ostrowice

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto