Sokół awansuje do ligi okręgowej po zwycięstwie z Legionem Strączno

• Napisane przez  Marcin Karow

Sokół Suliszewo po zwycięstwie 2:1 nad Legionem Strączno zapewnił sobie trzy kolejki przed końcem sezonu mistrzostwo A klasy i awans do Ligi Okręgowej...

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

Grzegorz Karow - Mateusz Dolak, Bartłomiej Kamiński, Marcin Jakubowski, Maciej Jakubowski - Wojciech Puszczak (65' Marcin Karow), Łukasz Hofman (45' Mateusz Zwindowski), Paweł Serafin (C), Jakub Zadrożny, Dawid Dudzik (45' Michał Reczulski) - Adam Kozak (50' Krystian Styburski).

Niedzielne spotkanie Sokoła miało wielką wartość - przy wygranej zapewnialiśmy sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli na trzy kolejki przed końcem sezonu. Od początku spotkanie było wyrównane, może nawet z lekką przewagą gości, którzy groźniej atakowali naszą bramkę i to właśnie Legion jako pierwszy zdobył gola. Przed przerwą obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje, ale wynik nie uległ już zmianie - Sokół schodził do szatni przegrywając 0:1. Po zmianie stron za schodzących Dawida Dudzika i Łukasza Hofmana na boisku pojawili się odpowiednio Michał Reczulski i Mateusz Zwindowski, a w 50 minucie za kontuzjowanego Adama Kozaka wszedł Krystian Styburski. Wraz z upływem czasu Sokół przejmował inicjatywę i częściej napierał na bramkę rywali, co dało upragnioną bramkę w 63. minucie spotkania kiedy to w zamieszaniu jakie wynikło w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Marcin Jakubowski pokonując bramkarza drużyny ze Strączna. Bramka ta dodała skrzydeł naszej drużynie, która za wszelką cenę chciała pójść za ciosem i już w tym meczu przypieczętować awans. W 65. minucie na placu gry pojawił się Marcin Karow, który zmienił Wojciecha Puszczaka. Kilka minut później nad boiskiem w Suliszewie zaczęły zbierać się ciemne chmury, które przyniosły ze sobą burzę i obfity deszcz ze względu na co sędzia postanowił przerwać mecz i zaprosił obie drużyny do szatni. Po prawie trzydziestu minutach przerwy mecz został wznowiony, a boisko wyglądało jak jedna wielka kałuża - jednak nie przeszkadzało to zawodnikom Sokoła, którzy byli bardzo zdeterminowani do zdobycia jeszcze jednej bramki. Po wspomnianej wymuszonej przerwie Legion został całkowicie zepchnięty do defensywy i tylko raz lub dwa wyszedł z kontratakiem. Zmasowane ataki na bramkę Legionu przyniosły efekt w 90. minucie meczu ! Kiedy to piłkę do bramki głową skierował Marcin Jakubowski. Warunki panujące na murawie nie przeszkadzały całej drużynie rzucić się na mokrą trawę i w euforii przejechać kilka metrów. Sokół kontrolował przebieg spotkania przez doliczone do regulaminowego czasu gry dwie minuty, a wynik nie uległ już zmianie - 2:1 !

Sokół Suliszewo 2:1 (0:1) Legion Strączno

• 63' Marcin Jakubowski
  • 90' Marcin Jakubowski

Wielka stawka meczu zebrała na suliszewskim obiekcie bardzo liczną grupę kibiców nie tylko z Suliszewa, ale i okolicznych miejscowości. Niestety późniejsza burza z deszczem trochę przerzedziły trybuny, ale mimo to serdecznie dziękujemy za przybycie, a w szczególności tym, którzy wytrwali do końca spotkania ! Na trzy kolejki przed końcem sezonu Sokół Suliszewo został mistrzem klasy A i z co najmniej dwupunktową przewagą nad drugim zespołem awansował do Ligi Okręgowej ! Tak jak przypuszczaliśmy był to historyczny mecz dla Sokoła i całego Suliszewa: po raz pierwszy w historii Sokół awansował do Ligi Okręgowej (nawet przed rozpadem największym osiągnięciem była A klasa), po raz pierwszy usłyszeliśmy doping kibiców (głośne "Hej Sokół gol !" w ostatnich minutach meczu dało naprawdę mocnego kopa), po raz pierwszy na meczu Sokoła pojawiła się oprawa, po raz pierwszy przerwano mecz z udziałem Sokoła, po raz pierwszy w powietrzu unosił się też trener - Rafał Bołtacz, którego w geście radości do góry podrzucali zawodnicy ! W najbliższy weekend pauzujemy, a później do rozegrania mamy jeszcze dwa mecze: u siebie w Gromem Giżyno i na wyjeździe z Bytyniem Nakielno - serdecznie zapraszamy !