Rozpoczyna się inwestycja budowy sieci wodociągowej do Cybowa

  • Napisane przez  Zbigniew Toman
  • Galeria

6 maja odbyło się przekazanie placu budowy inwestycji pn. Budowa sieci wodociągowej Kalisz Pomorski – Cybowo – Cybowo Osiedle wraz z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą. Przedsięwzięcie obejmuje w swoim zakresie budowę magistrali wodociągowej o łącznej długości 7 kilometrów uzbrojonej w nadziemne i podziemne hydranty p. poż., zasuwy odcinające oraz  kontenerowy zestaw do podnoszenia ciśnienia. 

Sieć wykonana będzie z rur PE o średnicy od 32 do 160 mm. i przebiegać będzie w pasach drogowych, oraz na obszarach leśnych. Dostarczać będzie wodę z Kalisza Pomorskiego do Cybowa i Cybowa Osiedla z uwzględnieniem późniejszego rozszerzenia dostawy wody do miejscowości Suchowo. Wartość inwestycji wyniesie 1,1 mln złotych i zakończona będzie do końca 2014 roku. Inwestycja dofinansowana będzie przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w ramach działania pn. „Podstawowe Usługi Dla Ludności Wiejskiej” objętego PROW na lata 2007- 2013. 

Przekazanie placu budowy dla wykonawcy robót Przedsiębiorstwa Usługowego „STARKAN” ze Stargardu Szczecińskiego odbyło się w obecności przedstawicieli PGKiM Kalisz Pomorski,  Nadleśnictwa Kalisz Pomorski, oraz instytucji posiadających infrastrukturę techniczną na trasie przebiegu sieci RDG Drawsko Pomorskie, ORANGE POLSKA, GDDKiA Rejon Wałcz, ZZMiUW Drawsko Pomorskie. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto