Obóz w Prenzlau dla dzieci i młodzieży

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Obóz w Prenzlau dla dzieci i młodzieży

Okres wakacji to szczególny czas dla dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Nasza Świerczyna wraz ze Interessengemainschaft Frauen und Familie Prenzlau e.V. już trzeci raz zaproponowało wyjazd na dwa turnusy obozu polsko - niemieckiego do Prenzlau.
Pierwszy obóz dla młodzieży nosił tytuł “Podróż po Europie”. Nie było czasu na nudę, ciągle coś się działo. Pierwsza odbyła się wyprawa do Szczecina, gdzie uczestnicy poznali historię miasta zwiedzając szczecińskie muzeum i katedrę. Podczas wizyty w Skiparku młodzi ludzie przekraczali własne ograniczenia pokonując przeszkody na ściankach wspinaczkowych. Kolejne doświadczenia zbierali podczas wizyty w wielokulturowym Berlinie.

To tutaj młodzież odwiedziła muzeum gier komputerowych oraz muzeum figur woskowych Madame Tisoauds. Tematem przewodnim było poznawanie miasta i jego mieszkańców- jak żyją czym się zajmują.

Drugi turnus pod nazwą ” Wesoły Świat zwierząt” skierowany był do młodszych uczestników i też był pełen atrakcji. Dzieci odbyły wyprawy do ZOO w Eberswalde, Malchower Labyrinthpark, Farmy reniferów , łosi i bizonów w Kleptow, oraz w parku Natrurerlebniss w Prenzlau. Świat zwierząt nie jest już dzieciom obcy, eksplorując wiele ciekawych i inspirujących miejsc wzbogacili swoją wiedzę i doświadczenia. W towarzystwie rówieśników z Niemiec łatwiej było zrozumieć język i życie sąsiadów zza zachodniej granicy. Podczas zajęć kreatywnych dzieci poznawały się ,nawiązały się nowe przyjaźnie.

Program obozu był bardzo bogaty, wspólne wyprawy nad jezioro, wieczory filmowe, dyskoteki były dopełnieniem budowania przyjaznych relacji polsko-niemieckich. Uczestnikami obozu była młodzież i dzieci z Czaplinka, Ostrowic, Wałcza, Stargardu, Barzkowic, Marianowa i oczywiście ze Świerczyny.

Stowarzyszenia współpracują już na wielu polach, dlatego też planują organizację kolejnych spotkań, projektów, obozów i warsztatów. Podziękowania kierowane są do wszystkich osób zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie obozu polsko-niemieckiego w Prenzlau.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto