Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pomysły na zagospodarowanie poddasza

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Pomysły na zagospodarowanie poddasza

Poddasze dawniej nazywane było strychem. Dziś często jest to bardzo słabo zagospodarowana część domów. A możliwości zagospodarowania poddasza jest naprawdę wiele. Wprawdzie niski sufit i nierówność ścian to spore utrudnienia przy urządzaniu tego wnętrza, ale przy odpowiedniej adaptacji pomieszczenia na poddaszu można zorganizować dodatkową łazienkę, pokój dla dziecka, salon, a nawet całe mieszkanie. Wiele zależy od powierzchni poddasza.

Należy liczyć się z faktem, że nie każde poddasze da się łatwo przystosować do naszych potrzeb. Aby adaptacja poddasza nie sprawiła żadnych problemów i przykrych niespodzianek, przed remontem należy dokładnie sprawdzić stan strychu, dobrze jest też zwrócić się o pomoc do fachowców. Aby w pełni wykorzystać poddasze, potrzebna jest odpowiednia wysokość pomieszczenia. Formalnie wymagana minimalna wysokość pomieszczenia to 2,2 m.

Przytulna sypialnia

Poddasze to idealne miejsce na urządzenie przytulnej sypialni. Trzeba tylko odpowiednio dobrać meble – łóżko, stolik nocny, garderobę oraz odpowiednio oświetlić pomieszczenie. Gdy zamontujemy duże okno dachowe, do wnętrza wpuścimy ogromną ilość światła. Takie okno z pewnością docenią osoby, które lubią nocą podziwiać gwiazdy.

Pokój dziecięcy

Urządzenie na poddaszu pokoju dziecięcego również jest trafionym pomysłem. Wszelkie zakamarki, kolumny, skosy będą inspiracją do kreatywnej zabawy i pozwolą dziecku miło spędzić czas. Pod skosami warto postawić łóżko i szafki na zabawki, książki i inne gadżety. W jednej z wnęk, najlepiej pod oknem można umieścić biurko, a na nim małą lampkę. Takie rozwiązanie pozwoli oszczędzić przestrzeń w pokoju i dostarczy odpowiednią ilość światła dziennego podczas nauki.

Miejsce do pracy lub biblioteczka  

Poddasze jest również doskonałą przestrzenią do zorganizowania miejsca do pracy. W najwyższym punkcie wnętrza należy ustawić biurko z szufladami i wygodny, właściwie wyprofilowany fotel. W niższych punktach można umieścić niewielkie szafki na dokumenty. Poddasze to również bardzo dobre miejsce na stworzenie domowej biblioteczki.

Półki na książki czy regały zmieszczą się nawet pod skosami. Oczywiście niezbędny jest wygodny fotel oraz niewielkie biurko. Zarówno kącik do pracy, jak i biblioteczka powinny być odpowiednio oświetlone. Ustronne, o wyjątkowej atmosferze miejsce, jakim jest poddasze zapewni spokój i pozwoli lepiej skoncentrować się na wykonywanych zadaniach oraz na czytaniu ciekawej lektury.

 

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej