Jak ocieplić i izolować fundamenty?

  • Napisane przez  cels.pl
Jak ocieplić i izolować fundamenty?

Każdy budynek musi posiadać solidne fundamenty. Bez tego aspektu nie da się zbudować bezpiecznego domu. Poza tym fundamenty posiadają także inną ważną cechę, a mianowicie wpływają na izolację wnętrza całego budynku. Co zatem trzeba zrobić, aby izolacje fundamentów odbyły się w prawidłowy sposób, z wykorzystaniem odpowiednich materiałów?

Jaki materiał idealnie nada się do izolacji fundamentów?

Kiedy zależy nam na czasie oraz precyzji powinniśmy rozważyć wykorzystanie pianki poliuretanowej do izolacji fundamentów.

To, co wyróżnia ten materiał to przede wszystkim:

  • szczelność,
  • możliwość błyskawicznego nałożenia,
  • znakomita bariera termoizolacyjna,
  • ochrona hydroizolacyjna.

Fundamenty a pianka poliuretanowa

Warto zaznaczyć, że ten rodzaj pianki doskonale sprawdza się jednakowo przy fundamentach dopiero wybudowanych budynków, ale też w przypadku fundamentów o dłuższej historii. Bardzo często w przypadku tej części domu, wybierane są pianki o twardej strukturze. W dodatku często fachowcy zwracają uwagę na to, aby była ona zamknięto-komórkowa.

Pianka kontra wełna mineralna

Jeszcze kilka lat temu do izolacji fundamentów była używana przede wszystkim wełna mineralna. I, mimo iż spełniała ona swoją funkcję, to jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że miała ona znacznie niższą jakość, niż omawiana powyżej pianka. Przede wszystkim, dlatego że pianka doskonale sprawdza się jako przewodnik ciepła. Poza tym sam sposób montażu odgrywał niebagatelną rolę. Dziś każdy fachowiec przyzna, że znacznie bardziej komfortowe jest montowanie pianki izolującej fundamenty, niż wełny mineralnej.

Najważniejsze jest jednak to, że ze względu właśnie na proces wzrostu pianki po jej nałożeniu, dociera ona znacznie głębiej do każdej, nawet najmniejszej szczeliny. Wełna izolacyjna niestety nie ma takiej zdolności, dlatego przegrywa w starciu z pianką. Dlatego też może ona być wykorzystywana jednakowo przy izolacjach fundamentów, ale także w przypadku poddaszy. Warto podkreślić, że jeśli chcemy uzyskać optymalne rezultaty, to warto wziąć pod uwagę od razu izolację obu tych miejsc, dzięki czemu efekt końcowy będzie bardziej zadowalający.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto