Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Sukcesy uczniów kaliskiego Zespołu Szkół na Olimpiadzie Gier Planszowych IPN

  • Napisane przez  ZS
Sukcesy uczniów kaliskiego Zespołu Szkół na Olimpiadzie Gier Planszowych IPN

Początek tygodnia – 5 i 6 lutego 2024 r. upłynął dla grupy 14 uczniów Liceum i Technikum w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim na rozgrywkach w gry planszowe podczas II Olimpiady Gier Planszowych IPN w Szczecinie. Dwie drużyny zajęły w rozgrywkach trzecie miejsca.

II Olimpiada Gier Planszowych IPN odbyła się w Przystanku Historia IPN w Szczecinie. Brało w nich udział ponad dwieście uczennic i uczniów szkół z województwa zachodniopomorskiego. Olimpiada, odbywająca się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej miała charakter eliminacji regionalnych. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się najlepsze drużyny w poszczególnych grach.

Tematyka gier planszowych wydawanych przez IPN jest ściśle związana z procesem. odzyskiwania niepodległości, wysiłkiem zbrojnym polskiego żołnierza, a także martyrologią Polaków. Podczas zachodniopomorskich eliminacji Olimpiady Gier Planszowych uczniowie poznawali historię grając m.in. w „Misia Wojtka”, „Gwiaździstą Eskadrę 303”, „Niepodległą” czy „ORP Orzeł”.

Młodzież z Kalisza Pomorskiego uczestniczyła w rozgrywkach w gry „Znaj Znak” - 2 zawodników, „Gwiaździsta Eskadra 303” - 2 drużyny po 3 zawodników każda, „Bitwa Warszawska” - 2 drużyny po 2 zawodników każda oraz „ORP Orzeł” - 2 zawodników.

Dwie kaliskie z drużyny po zaciętej rywalizacji, w której o zajęciu czołowych miejsc decydowała m.in. dogrywka, osiągnęły bardzo duży sukces, zdobywając dwukrotnie 3 miejsca: drużyna z klasy 1 technikum informatycznego, w składzie – Bartłomiej Sztobryń, Kacper Starzyński i Patryk Naumiak w grze „Gwiaździsta Eskadra 303” oraz drużyna z klasy 2 liceum, w składzie – Kornelia Kucharska i Julia Biernacka w grze „Bitwa Warszawska”.

Warto podkreślić, że laureatki i laureaci Olimpiady z Kalisza Pomorskiego brali udział w rozgrywkach po raz pierwszy.

Opiekunami grupy byli p. Wojciech Sztobryń i ks. Przemysław Gracek. W przygotowaniach młodzieży do gier brał udział również p. Krzysztof Wójciak.

- Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Jednocześnie mam wielką nadzieję, że w przyszłych edycjach tego wydarzenia uda nam się osiągnąć jeszcze większe sukcesy, powiedział koordynator Olimpiady w ZS w Kaliszu Pomorskim, p. Wojciech Sztobryń.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie transportu młodzieży do Szczecina, bez którego udział w Olimpiadzie nie byłby możliwy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej