Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tak wygląda nowe miasteczko ruchu drogowego w Kaliszu Pomorskim. Zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Fot. UM Fot. UM

Już odbyły się pierwsze zajęcia na placu, gdzie stworzono miasteczko ruchu drogowego. To właśnie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim powstało nowe miasteczko ruchu drogowego.

 

Projekt został dofinansowaniu ze środków unijnych kwotą 123 304,54 zł.

Nowy plac testowali strażnicy miejscy z uczniami klas pierwszych. Najmłodsi mieli okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim uruchomiła plac  na którym stworzono jednopoziomowe skrzyżowanie dróg o ruchu okrężnym, na którym ruch odbywa się w jedną stronę dookoła wyspy lub placu. Jest sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych, tablice edukacyjne oraz symulator przejścia dla pieszych.

Doposażono również przejścia dla pieszych przy ul. Grunwaldzkiej . Zadanie zrealizowano w  ramach Projektu “Bezpieczeństwo Kaliskich rowerzystów i pieszych na drodze z pierwszeństwem”

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej