Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

To na razie jedyny taki wyjątkowy przystanek w powiecie drawskim. Może się to jednak zmienić. Są chętni ?

  • Napisane przez  DSI
Fot. Pracownia Rzemiosł Dawnych Fot. Pracownia Rzemiosł Dawnych

Mieszkańcy Żerdna chcieli mieć ładniejszą wiatę przystankową. Dotychczas była to taka blaszana budowla w środku wsi. Udało się to im jednak zmienić.

Zdobyli dofinansowanie z projektu z Narodowego Instytutu Dziedzictwa na warsztaty ciesielskie i w ramach tego rozebrali stary przystanek, przeprowadzili pracę ziemne, położyli kostkę, fundament - jako wolontariusze na rzecz swojej wsi.

Później jako uczestnicy warsztatów i wolontariusze podczas warsztatów dawnego ciesielstwa zbudowali nową piękną wiatę przystankową. Przy okazji sporo się nauczyli.

Mieszkańcy wspierani przez Pracownię Rzemiosł Dawnych, które zajęło się napisaniem wniosku, prowadzeniem i rozliczeniem projektu oraz przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa "Młyn-Papiernia" stworzyli dzieło upiększające wieś i będące jednocześnie hołdem dla dawnej sztuki ciesielskiej.

Całość będzie już wkrótce gotowa.

Jestem taka dumna z mieszkańców i wszystkich zaangażowanych w to dzieło. Jeszcze tylko cegły, ławka, tablica ogłoszeniowa, kilka detali – relacjonuje Aleksandra Olszewska z Pracowni Rzemiosł Dawnych zaangażowana we realizację zadania.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej