Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

200 tys. na przebudowę drogi wojewódzkiej 173 na odcinku Zarańsko – Drawsko Pomorskie

  • Napisane przez  DSI
Fot. Google Maps Fot. Google Maps

200 tys. planuje przeznaczyć gmina Drawsko Pomorskie na zadanie inwestycyjne przebudowy DW173 na odc. Zarańsko-Drawsko Pomorskie. Z uwagi na to, że jest to droga wojewódzka środki mogą zostać przekazane w formie dotacji.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim może zostać podjęta uchwała o udzieleniu pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu właśnie na zrealizowanie takiego działania.

Jak wskazuje urząd droga jest w złym stanie technicznym jezdni i konieczne jest ułożenie nowej warstwy ścieralnej. Pomoc finansowa udzielona przez gminę Drawsko Pomorskie umożliwi Województwu Zachodniopomorskiemu realizację zadania tak oczekiwanego przez mieszkańców.Inwestycja ma również w zdecydowanym stopniu poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Video: Zaglądamy na budowę ścieżki rowerowej Drawsko - Zarańsko

Gmina chce również przeznaczyć dodatkowe 30 tys. zł. wsparcia na ustawienie krawężnika w ciągu DW173 w Drawsku Pomorskim. Remont miałby być wykonany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w chodniku przy ul. 11 Pułku Piechoty, na odcinku przy cmentarzu komunalnym. Zakres jaki przewidziano to wymiana krawężnika wraz z przełożeniem części chodnika w celu dowiązania do nowego poziomu. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej