Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Antysmogowy mural „Z książką przez świat” powstanie na drawskiej bibliotece. Zobacz projekt.

  • Napisane przez  DSI
Projekt muralu Projekt muralu

Pierwszy antysmogowy mural w powiecie drawskim powstanie na drawskiej bibliotece. To efekt realizacji projektu stworzonego przez drawską instytucję kultury.

Myślą przewodnią projektu muralu, który pojawi się na  ścianie budynku biblioteki przy ul. Piłsudskiego 12 w Drawsku Pomorskim jest „Z książką przez świat. Mural będzie ukazywał jak wiele ma do zaoferowania książka, bo to ona właśnie  już od setek lat  jest w stanie przenieść czytelnika w  dowolne  miejsce na świecie. Wyobraźnia nie zna granic i to ona jest powodem niesłabnącej popularności książki.

Farby fotokatalityczne będą rozkładać trujące substancje

Do wykonania muralu zostaną użyte antysmogowe farby firmy BOYSEN KNOxOUT, nowatorskie farby fotokatalityczne zawierające nanocząsteczki tlenku tytanu.  W tej części miasta jest bardzo duży ruch samochodów, korki, zatem również wysoki poziom zanieczyszczeń. A jeden metr kwadratowy muralu  pokryty taką farbą oczyszcza powietrze równie skutecznie co jedno dorosłe drzewo.

Konkurs na projekt muralu wygrała firma WALLART Tomasz Smieszkoł  z Warszawy. Projekt spełniał wymogi formalne i ma duże  walory artystyczne. Jego motywy roślinne wpisują mural w otoczenie i nawiązują do idei „Ogrodu książki” – projektu realizowanego przez bibliotekę.  Mural ma zachęcać do czytania i tworzyć „magiczną” atmosferę wokół biblioteki.

Mural powstanie w ramach realizacji projektu „Ogród książki - miejscem twórczych inspiracji i integracji” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa, ze środków gminy Drawsko Pomorskie oraz dochodów własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • Mapa:
  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej