Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Węgorzyno wygrywa batalię w sądzie o kanalizację w mieście

  • Napisane przez  DSI za UM
Ratusz w Węgorzynie Ratusz w Węgorzynie

26 lutego Sąd Okręgowy w Szczecinie VIII Wydział Gospodarczy wydał wyrok w sprawie z powództwa wykonawcy zadania pn. „Budowa i przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w granicach aglomeracji Węgorzyno– Etap-I".

Wykonawca pozwał Węgorzyno o zapłatę 509.77.92 zł. W odpowiedzi gmina Węgorzyno wniosła powództwo wzajemne przeciwko wykonawcy o zapłatę odszkodowania 452.900,76 zł.

Roszczenia obu stron były bezpośrednio związane z realizowaną w latach 2011-2012 inwestycją polegającą na budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie miasta Węgorzyna.

Po siedmioletnim procesie Sąd Okręgowy oddalił w całości powództwo wykonawcy, jednocześnie uwzględniając w całości powództwo Gminy Węgorzyno.

Jak informuje urząd: w ustnych motywach rozstrzygnięcia przewodniczący wskazał, iż w zasadzie cały zakres prac został nieprawidłowo wykonany i sieć nie nadaje się do użytkowania. Wady miały charakter krytyczny i ich usunięcie w praktyce wymagałoby wykonania całej inwestycji od nowa. Dopuszczenie zaś sieci do użytku wiązałoby się z zagrożeniem zdrowia użytkowników, jak i środowiska. Prezentowane w procesie stanowisko Gminy Węgorzyno znalazło oparcie w materiale dowodowym, w szczególności opinii biegłego sądowego.

Kosztami procesu został w całości obciążony wykonawca. Wyrok jest nieprawomocny.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej