Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zobaczyli prawdziwy teatr lalek. Artyści zagrali specjalny spektakl dla nich

  • Napisane przez  Daniel Puchalski
Zobaczyli prawdziwy teatr lalek. Artyści zagrali specjalny spektakl dla nich

22 września grupa dzieci z terenu gminy Drawsko Pomorskie uczestniczyła w wycieczce  do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Do teatru zaprosił dzieci Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim realizujący projekt.

Specjalnie dla drawskiej grupy został wystawiony spektakl „Bambi, opowieść leśna”, którego premiera miała miejsce zaledwie kilka dni wcześniej. Dzieci przeżyły w tym dniu prawdziwą i niezwykłą teatralną przygodę, bo nie tylko obejrzały przepiękne przedstawienie, ale z zaciekawieniem i zainteresowaniem odbyły podróż po zakamarkach teatru.

Zwiedzanie Teatru Lalek Pleciuga wraz z aktorami to była niespodzianka, którą przygotowali dla nich organizatorzy. Młodzi widzowie mieli możliwość porozmawiać z aktorką grającą w spektaklu Mają Bartlewską, dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat pracy w teatrze i poznać tajniki animacji lalek. Była to zarazem doskonała okazja, by lepiej zrozumieć obejrzane przedstawienie. Aktorka oprowadziła dzieci po kulisach teatru, aby zobaczyły dużą scenę, salę kameralną i salę prób od kulis, pracownię plastyczno-konstrukcyjną, krawiecką oraz magazyny. Tajemnice teatru okazały się bardzo ciekawe i wielokrotnie budziły zachwyt w oczach dzieci.

Powieść "Bambi, opowieść leśna", na motywach której powstał scenariusz spektaklu, została napisana i opublikowana przez austriackiego pisarza Felixa Saltena w 1923 roku. Okazuje się, że prawie 100 lat później bajka nadal jest aktualna, a postawy ludzkie reprezentowane przez zwierzęta nic się nie zmieniły. Premiera spektaklu została zrealizowana w ramach projektu „Teatralny Ty-Dzień Dziecka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji .

Wyjazd  natomiast odbył się w ramach zadania „Rusza autobus kulturalny –miejsce w nim czeka na Ciebie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i realizowanego przez Ośrodek Kultury.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej