Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Teleporady w Podstawowej Opiece Zdrowotnej

  • Napisane przez  ZUW
Obraz William Iven z Pixabay Obraz William Iven z Pixabay

Recepty, zwolnienia lekarskie oraz porady medyczne można uzyskać dzięki teleporadom prowadzonym przez zachodniopomorskie placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Ograniczenie konieczności przychodzenia do przychodni na rzecz porad udzielanych telefonicznie pozwala znacząco zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Osoby przebywające na kwarantannie mają możliwość skonsultowania się z lekarzem i pielęgniarką bez wychodzenia z domu. 

Telefoniczna konsultacja z lekarzem i możliwość uzyskiwania e-recept oraz e-zwolnień lekarskich chroni też osoby z chorobami przewlekłymi i schorzeniami przed kontaktem z innymi pacjentami, którzy mogą być nosicielami koronawirusa. Natomiast jeżeli bezpośredni kontakt z lekarzem jest konieczny, można umówić się na konkretną godzinę, co zwiększa bezpieczeństwo takiej wizyty.

Telefoniczną poradę uzyskamy dzwoniąc do placówki podstawowej opieki zdrowotnej. Lista placówek POZ, wraz z numerami telefonów dostępna jest w załączeniu.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej