Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Rufiany wracają z rekordem i medalami z Mistrzostw Europy Federacji WPA w trójboju siłowym.

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Stowarzyszenie sportów siłowych Rufian Jankowo na Mistrzostwach Europy Federacji WPA w trójboju siłowym wraca z rekordem i wieloma medalami.

Dokładnie do Jankowa przywieźli REKORD EUROPY , SZEŚĆ TYTUŁÓW MISTRZA EUROPY i TRZY TYTUŁY VICE MISTRZA EUROPY

Ponad 450 zawodników z różnych państw starego kontynentu rywalizowało na  Mistrzostwach Europy Federacji WPA  w trójboju siłowym, w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. Mistrzostwa odbyły się w dniach 21 - 24. listopada w Pabianicach.

Zwycięstwa siłaczy z powiatu drawskiego

Dobra passę zaczął najmłodszy zawodnik Rufiana uczeń klasy I Technikum Informatycznego  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Mateusz Tyma , który 21 listopada rywalizował w trójboju siłowym w kategorii junior do lat 17 w wadze do 75 kg. Po przeszło pięciu godzinach dźwigania, Mateusz Tyma wywalczył tytuł Vice Mistrza Europy Federacji WPA w trójboju siłowym w swojej kategorii i, a przy okazji w każdej konkurencji poprawił swoje rekordy życiowe.

• wyniki Mateusza: przysiady ze sztangą - 135 kg, wyciskanie sztangi leżąc - 77,5 kg, martwy ciąg - 162,5 kg

W kolejnym dniu od godzin porannych aż do godzin wieczornych na pomoście swoje boje w Trójboju Siłowym toczyli reprezentanci Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian (Mateusz Rufkiewicz, Krzysztof Kośmiński, Mariusz Rufkiewicz i Karol Frąckowiak ).  Po zaciętej i bardzo wyczerpującej rywalizacji reprezentanci Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo uzyskali wyniki:

• w kategorii Open do 90 kg Mateusz Rufkiewicz zdobył tytuł Vice Mistrza Europy Federacji WPA w Trójboju Siłowym z wynikami:  przysiad  ze sztangą - 222,5 kg,  wyciskanie sztangi leżąc - 182,5 kg, martwy ciąg - 260 kg
  • w kategorii Open do 100 kg Karol Frąckowiak wywalczył tytuł Mistrza Europy Federacji WPA w Trójboju Siłowym z wynikami: przysiad ze sztangą - 270 kg, wyciskanie sztangi leżąc - 150 kg, martwy ciąg - 280 kg
  • w kategorii masters 40-44 lata do 90 kg Krzysztof Kośmiński zdobył tytuł Mistrza Europy Federacji WPA w Trójboju Siłowym z wynikami: przysiad ze sztangą - 190 kg, wyciskanie sztangi leżąc - 160 kg, martwy ciąg - 220 kg. Po zliczeniu punktów, Krzysztof Kośmiński dodatkowo zdobywa drugie miejsce w Open weteranów
  • w kategorii masters 50-54 lata do 110 kg Mariusz Rufkiewicz wywalczył tytuł Mistrza Europy Federacji WPA w Trójboju Siłowym z wynikami: przysiad ze sztangą - 225 kg, wyciskanie sztangi leżąc - 150 kg, martwy ciąg - 260 kg. W konkurencji martwy ciąg Mariusz ustanowił NOWY REKORD EUROPY FEDERACJI WPA  - 265 kg. Zdobyte punkty w trójboju dały Mariuszowi dodatkowo pierwsze miejsce w Open weteranów.

Po krótkiej przerwie zawodnicy przystąpili do konkurencji wyciskanie sztangi leżąc, Mateusz Rufkiewicz w swojej kategorii wygrał z wynikiem 182,5 kg i zdobył tytuł Mistrza Europy Federacji WPA w wyciskaniu sztangi leżąc oraz drugie miejsce w Open seniorów

Martwy ciąg był konkurencją która zamykała zmagania siłaczy w dniu 22 listopada, W tej konkurencji także dobrze spisali się zawodnicy S.S.S. Rufian Jankowo.

• w kategorii Open do 90 kg Mateusz Rufkiewicz wywalczył tytuł Vice Mistrza Europy WPA w martwym ciągu z wynikiem 260 kg oraz trzecie miejsce w Open seniorów
  • w kategorii Open do 100 kg Karol Frąckowiak zdobył tytuł Mistrza Europy Federacji WPA w martwym ciągu z wynikiem 270 kg
  • w kategorii Masters 50-54 lata do 110 kg Mariusz Rufkiewicz  zdobył tytuł Mistrza Europy Federacji WPA w martwym ciągu  z wynikiem 260 kg

W kolejnym dniu 23 listopada zawodnik S.S.S.Rufian Jankowo Paweł Grab miał rywalizować w trójboju siłowym w kategorii submasters 33-39 lat, niestety kontuzja klatki piersiowej nie pozwoliła na dalszy udział w zawodach i w efekcie Paweł nie był klasyfikowany w Mistrzostwach.

Ogólnie na Mistrzostwach Europy Federacji WPA w Trójboju Siłowym zawodnicy z Jankowa zdobyli sześć złotych i trzy srebrne medale, ustanowili jeden rekord Europy w martwym ciągu oraz zdobyli cztery puchary w Open.

Wyjazd Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo do Pabianic na Mistrzostwa Europy Federacji WPA w trójboju siłowym był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego – Upowszechnianie Sportów Siłowych oraz  pomocy uzyskanej od Edmunda Olesińskiego, Krzysztofa Kośmińskiego, Sylwestra Kmiecika, Krzysztofa Kalinowskiego, Jacka Tymy, Michała Husakowskiego , Krzysztofa Kalinowskiego i Miłosza Radziuka.

Zawodnicy z całego serca dziękują wszystkim za okazaną pomoc.