Drawa pokonała Lecha Czaplinek. Podczas meczu piłkarze uczcili minutą ciszy Stefana Brzeźniakiewicza

• Napisane przez  MKS Drawa

Zawodnicy MKS Drawa Drawsko Pomorskie powoli kończą okres przygotowawczy do sezonu. W miniony weekend podopieczni Ireneusza Aksiuczyca rozegrali przedostatnie spotkanie sparingowe z Lechem Czaplinek. Drawszczanie wygrali 2:1. Za dwa tygodnie początek zmagań ligowych. Lech Czaplinek mimo, że uległ Drawie zaprezentował się bardzo dobrze i nie pozwolił na jednostronne  dyktowanie gry.

Sobotni pojedynek z Lechem Czaplinek poprzedzony został minutą ciszy ku czci pamięci Stefana Brzeźniakiewicza, wieloletniego zawodnika naszego klubu.

Pierwsza połowa spotkania kontrolnego była dość bezbarwna. Żaden zespół nie potrafił stworzyć sobie na tyle klarownej sytuacji, aby pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. Po 45 min gry utrzymywał się bezbramkowy remis. Drawszczanie w drugiej części meczu zaczęli szybciej operować piłką, stali się bardziej ruchliwi. Efektem tego były bramki strzelone przez Macieja Kwiatkowskiego i Mische Tolstiaka. Goście odpowiedzieli jedną bramką. Drawa wygrała 2:1.

Drawa: zawodnik testowany - zawodnik testowany (46. Michał Bany), Mischa Tolstiak, Konrad Sawczuk (46. Andrzej Pedrycz), Jacek Szczerba (46. Andrzej Wilczyński) - Adrian Witkowski (46. Sebastian Tkacz), Mateusz Owedyk, zawodnik testowany, Tomasz Walkiewicz (46. zawodnik testowany), Tomasz Mallek (46. Igor Bany) - Wojciech Witoń (46. Maciej Kwiatkowski)

Przed drawszczanami jeszcze dwa tygodnie treningów przed startem rundy rewanżowej IV ligi. W przyszłą sobotę (4 marca) na drawskim euroboisku zespół rozegra ostatni mecz kontrolny z Iną Ińsko. Tydzień później w pierwszym spotkaniu mistrzowskim Drawa podejmie MKP Szczecinek.