Drawa pokonuje Pogoń Szczecin i przewodzi lidze

• Napisane przez  mksdrawa.futbolowo.pl/
Mecz Pogoń Szczecin - MKS Drawa Drawsko. Fot. Jerzy Marczewski Mecz Pogoń Szczecin - MKS Drawa Drawsko. Fot. Jerzy Marczewski

Drawa pokonuje w Szczecinie rezerwy Pogoni 2:1 (0:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył w 74 min Jaskólski oraz w 89 min samobójcza.

Drawa jechała do Szczecina powalczyć o fotel lidera III ligi i to się udało. Początek meczu bez fajerwerków. Obie drużyny nie stwarzały jakiegoś wielkiego zagrożenia pod bramkami. Z biegiem czasu Drawa grała coraz lepiej. Zaczynaliśmy przeważać w polu jednak nadal pod polem karnym rywala nie potrafiliśmy dokładnie rozegrać piłki. Największe zagrożenie to silny strzał Owedyka,, który wylądował na poprzeczce. Do przerwy jednak bezbramkowo.

Druga połowa miała być dla nas choćby dlatego, że teraz graliśmy z wiatrem więc i szansa na lepsze strzały. Już w 50 min faul po kolejnym rajdzie na Kosakiewiczu i mamy karnego. Niestety sam poszkodowany marnuje "11". Co gorsza Pogoń wyprowadza szybką kontrę i kolejnym błędem objawia się Kosakiewicz faulując Tchaniego w polu karnym. Gospodarze lepiej wykonują "11" i jest 1:0. Od tego momentu nasza przewaga jeszcze wzrasta. Niestety Brzeziański mimo kilku dogodnych okazji nie potrafi pokonać bramkarza Pogoni. Udaje nam się to dopiero w 74 min. Silny strzał z dystansu Jaskólskiego powoduje zachwyt na trybunach! Do końca walczymy o pełną pulę. Brzeziański dwukrotnie, szansa Wyganowskiego i wszystko na nic aż do 89 min. Kosakiewicz dośrodkowuje, piłkę strąca Stukonis, a własnego bramkarza pokonuje Pogorzelczyk! Drawa po kilku chwilach może świętować kolejne zwycięstwo.

Po zdobyciu Szczecina wędrujemy na fotel lidera III ligi i miło by było utrzymać go do końca rundy. Przed nami mecz z Chemikiem i Gwardią. Łatwo nie będzie jednak wierzymy do końca!