Zawodnicy z Rufiana dalej bardzo mocni. 197,5 kg Mateusza i 167,5 kg Leszka i 240 kg Mariusza wystarczyło oby wszyscy byli na podium

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

W dniach 11 -12 listopada w miejscowości Złotoryja odbywały się Jubileuszowe XX Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. Do zawodów zgłosiło się łącznie ponad 300 zawodników z Polski, Czech, Węgier , Ukrainy i Niemiec.

Barwy Drawska Pomorskiego reprezentowali zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach: Mariusz Rufkiewicz Mateusz Rufkiewicz i Leszek Pasieka.

Z dumą informujemy że sędziowanie tych Mistrzostw zostało powierzone panelowi sędziowskiemu w skład którego wchodził Mateusz Rufkiewicz, a konferansjerką zajął się Mariusz Rufkiewicz, który w tym czuje się jak ryba w wodzie – informuje stowarzyszenie

W sobotę na pomoście starło się  ponad 180 zawodników w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc, co jest pod kątem liczebności rekordem Złotoryi.  Zawodnik S.S.S. Rufian Jankowo Mateusz Rufkiewicz rywalizował w kategorii senior do 90 kg. Żeby stanąć na podium trzeba było pokonać 17 zawodników i walczyć o każdy kilogram. Po zaciętej walce Zawodnik Rufiana Mateusz Rufkiewicz stanął na trzecim stopniu podium z zaliczonym ciężarem 197,5 kg.

Drugi zawodnik S.S.S. Rufian Jankowo Leszek Pasieka jak zwykle dobrze dysponowany pokazał że wiek to tylko cyfry, w kategorii wiekowej 60-69 lat zdobył złoty medal z wynikiem 167,5 kg wyprzedzając drugiego zawodnika o 7,5 kg.

Niedziela była dniem konkurencji martwy ciąg i tu na starcie stanęło około 130 zawodników wśród nich reprezentanci S.S.S. Rufian Jankowo, Mateusz Rufkiewicz i Mariusz Rufkiewicz. Jak dzień wcześniej tak i w niedzielę rywalizacja toczyła się o każdy kilogram a duża liczebność zawodników w poszczególnych kategoriach nie dawała pewności do końca kto stanie na podium. Po trzecich próbach  zawodnicy Rufiana  zdobyli:

• Mateusz Rufkiewicz kategoria senior w wadze do 90 kg - III miejsce z wynikiem 267,5 kg
  • Mariusz Rufkiewicz kategoria master 50-59 lat- III miejsce z wynikiem 240 kg

Udział w Mistrzostwach zawodnicy pokryli z własnych środków  oraz pomocy uzyskanej od Edwarda Załuskiego - Planet Muscle odżywki dla sportowców