Gryf Wejherowo - MKS Drawa 2:1

• Napisane przez  DSI na podstawie inf. Michał Chojnacki, mksdrawa.futbolowo.pl

Porażką 1:2 (0:0) zakończył się pojedynek z Gryfem Wejherowo w ramach 8 kolejki III ligi. Jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Przemysław Brzeziański w 60 min.

Pierwsza połowa bez fajerwerków. Grający z wiatrem Gryf częściej w posiadaniu piłki. Bez większego zagrożenia dla bramkarzy. Warte odnotowania akcje to niecelny strzał Gicewicza w 20 min oraz Magnuskiego w 32 min. Wejherowanie starali się atakować ale Drawa mądrze stopowała ich zapędy daleko od własnej bramki i od czasu do czasu wychodziła z kontrami.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla zespołu Drawy. Niedługo po rozpoczęciu Gryf wykonuje szybki aut i błąd obrony wykorzystuje Rzepa. Po stracie gola Drawa wreszcie się przebudziła. W tej części gry jesteśmy Drawa jest lepszym zespołem i często zagraża bramce gospodarzy. W 60 min czas wreszcie na wyrównanie. Gola zdobywa Przemek Brzeziański. Potem zmarnowane jeszcze dwie 100 % okazje. W słupek strzela Galoch, a ładny strzał głową Magnuskiego broni bramkarz. To co nie zrobiła Drawa wreszcie zrobił Gryf i w 93 min ustala wynik na 2:1.

To nie był zły mecz w naszym Drawy. Zespół na tle niedawnego drugoligowca pokazał się z dobrej strony, ale już enty, w którym nie wykorzystano swoich okazji. Drawa powinna wygrać, a przynajmniej zremisować. jednak ponownie w początkowych albo końcowych minutach jakby zabrakło koncentracji. Drawa spada  na 10 pozycję i niestety bliżej do dolnej strefy niż do tych najlepszych.