Powiat Drawski uruchamia kolejną linię PKS. Autobusy pojadą na trasie Złocieniec - Cieszyno, Warniłęg, Bolegorzyn, Kluczewo, Nowe Worowo szkoła – Złocieniec
- Napisane przez Anna Hnatkowska
Od 1 lipca 2020 r. Powiat Drawski uruchomi nową linię autobusową relacji Złocieniec - Cieszyno, Warniłęg, Bolegorzyn, Kluczewo, Nowe Worowo szkoła – Złocieniec, dzięki dopłacie otrzymanej od Wojewody Zachodniopomorskiego.
Powiat Drawski złożył wniosek w drugim naborze o dopłatę z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych w 2020 r. na linię komunikacyjną Złocieniec przez Cieszyno, Warniłęg, Bolegorzyn, Kluczewo, Nowe Worowo szkoła- Złocieniec. Wartość dofinansowania to ponad 57 tysięcy złotych.
Dzięki uruchomieniu powyższej linii mieszkańcy gminy Złocieniec i gminy Czaplinek nie będą już skazani na komunikacyjne wykluczenie. Uzyskają możliwość dojazdu nowoczesnym taborem jaki oferuje Spółka PKS Złocieniec do instytucji użyteczności publicznej, szkół i przychodni lekarskich.
W dni robocze i w okresie wakacyjnym zaplanowano 3 kursy dziennie.
Poniżej prezentujemy planowany rozkład jazdy:
Przystanek początkowy |
Godzina odjazdu |
przez |
Przystanek końcowy |
Godzina przyjazdu |
Złocieniec |
8:10 D 14:50 D |
Cieszyno, Warniłęg, Bolegorzyn, Kluczewo, Nowe Worowo szkoła |
Złocieniec |
9:23 D, 14:50 D |
Złocieniec |
11:30 D |
Nowe Worowo szkoła, Kluczewo, Bolegorzyn, Warniłęg, Cieszyno |
Złocieniec |
12:45 D |
Oznaczenie: D – kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt.
Trwają rozmowy pomiędzy Powiatem a Gminą Złocieniec dotyczące partycypacji w kosztach funkcjonowania linii.
Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w Powiecie Drawskim przywrócono 15 połączeń autobusowych. W roku 2020 łącznie otrzymano na ten cel ponad 650 tysięcy złotych.
Linie dofinansowane z funduszu autobusowego:
- Drawsko Pomorskie - Czaplinek Dworzec Kolejowy przez: Złocieniec, Siemczyno, Niwka;
- Drawsko Pomorskie - Złocieniec przez: Lubieszewo, Stawno;
- Złocieniec - Wierzchowo przez: Osiek Drawski, Żabinek, Żabin;
- Złocieniec - Kalisz Pomorski ul. Kolejowa przez: Wierzchowo, Żabin, Sienica, Giżyno;
- Złocieniec - Wielboki przez: Żabin, Wierzchowo, Będlino, Otrzep, Świerczyna;
- Drawsko Pomorskie - Złocieniec przez: Zarańsko, Dołgie wieś, Borne, Kolno, Ostrowice;
- Drawsko Pomorskie - Kalisz Pomorski przez: Koleśno, Konotop, Pomierzyn, Kalisz Pomorski
Kolejowa; - Drawsko Pomorskie ul. Połczyńska - Lubieszewo przez: Drawsko Pomorskie, Linowno;
- Drawsko Pomorskie - Łobez przez: Zagozd;
- Złocieniec - Drawsko Pomorskie przez: Złocieniec ul. Kosynierów - Ułanów, Drawsko Pomorskie, Oleszno;
- Drawsko Pomorskie - Złocieniec przez Suliszewo, Rzęśnica, Rzęśnica Kolonia;
- Złocieniec - Czaplinek przez Siemczyno kolonia, Siemczyno, Niwka;
- Drawsko - Połczyn Zdrój przez Ostrowice, Dołgie wieś;
- Drawsko Pomorskie ul. Złocieniecka - Świdwin przez Łabędzie;
- Złocieniec - Cieszyno, Warniłęg, Bolegorzyn, Kluczewo, Nowe Worowo szkoła – Złocieniec.
Aktualny rozkład jazdy
Dodatkowe informacje
-
.: