Nowy Volvo FL6. Piękny uterenowiony samochód ratowniczo – gaśniczy. Zgadnijcie do której jednostki trafił

  • Napisał 
Fot. OSP Nowe Worowo Fot. OSP Nowe Worowo

Od wczoraj strażacy w naszym powiecie mogą użytkować nowy pojazd strażacki. Jest nim fabrycznie nowy średni uterenowiony samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu Volvo FL6 zabudowany przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Bocar.

Koszt zakupu to niemal 760 tys. zł. Zakup udało się zrealizować dzięki środkom z urzędu gminy Złocieniec, Starostwa Powiatowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendy Głównej PSP.

Nowy wóz bojowy będzie służył w OSP Nowe Worowo. W dniu wczorajszym został on przetransportowany z Częstochowy do jednostki.

Napędy terenowe umożliwią dojazd do trudno dostępnych terenów np. w lasach czy na poligonie drawskim. Samochód wyposażony jest m. in. w maszt oświetleniowy, wyciągarkę, szybkie natarcie o dł. 60m, zraszacze, działko wodno - pianowe - Informują strażacy z Nowego Worowa - Na samochodzie znajduje się armatura wodna do gaszenia pożarów, sprzęt ratownictwa drogowego, technicznego, medycznego czy wysokościowe go. Nowy samochód przyspieszy czas dojazdu ratowników na miejsce zdarzenia, a nowoczesny sprzęt ułatwi prowadzenie tych działań. W pojeździe jest zbiornik wody o pojemności 3000l oraz zbiornik na środek pianotworczy 300l

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej