Tenisistki stołowe z Czaplinka najlepsze w ćwierćfinałach Licealiady

  • Napisane przez  Marek Mikołajczuk
Tenisistki stołowe z Czaplinka najlepsze w ćwierćfinałach Licealiady

28 listopada w Wałczu rozegrano ćwierćfinały Licealiady w tenisie stołowym. Do turnieju zakwalifikowali się mistrzowie pięciu powiatów naszego regionu oraz wicemistrz Szczecina.
Nasze dziewczęta - mistrzynie powiatu drawskiego – Anika Słowińska i Anna Wojciechowicz były wymieniane w gronie trenerów podczas rozgrzewki jako najrówniej grające i doskonale prezentujące się technicznie.

Losowanie dość przekornie zgromadziło trzy bardzo silne ekipy w jednej grupie. ZSP Czaplinek rywalizował z I LO Stargard Szczeciński i II LO Szczecin. W drugiej grupie gospodynie – PCKZiU Wałcz walczyły z ZS Resko.
W pierwszym meczu ZSP Czaplinek walczył z I LO Stargard Szcz. Nasze dziewczęta rozpoczęły ze zmiennym szczęściem. Ania Wojciechowicz dość szybko wykorzystała słabsze strony rywalki i gładko zwyciężyła 3:0. Anika walczyła ze swoją odwieczną rywalką - Zuzanną Glińską i po bardzo wyrównanym pojedynku przegrała – 0:3.


W rozgrywkach drużynowych w tenisie stołowym bardzo ważny jest wynik meczu deblowego. Tu po przegraniu pierwszego seta 10:12 nasze dziewczęta opanowały nerwy i w trzech kolejnych pokazały całe serie doskonałych zagrań, kończąc pojedynek zwycięstwem 3:1.
Po zamianie rywalek w kolejnych meczach singlowych potrzebowaliśmy jeszcze jednego punktu, by zwyciężyć w rywalizacji ze Stargardem. Anika dość szybko - 3:0 - pokonała przeciwniczkę i trudny mecz padł naszym łupem.
ZSP Czaplinek – I LO Stargard Szczeciński – 3:1
W kolejnym pojedynku naszej grupy bardzo wyrównany i długi mecz zagrały dziewczęta ze Stargardu i Szczecina. Sytuacja zmieniała się z każdym setem, często dziewczęta grały na przewagi, ale po zaciętej walce to I LO Stargard wygrało mecz 3:2.

Tenisistki stołowe z Czaplinka najlepsze w ćwierćfinałach Licealiady


Ostatni mecz w naszej grupie – ZSP Czaplinek versus II LO Szczecin miał wyjaśnić wszystko. Dziewczęta ze Szczecina walczyły „o życie” – przegrywając z nami odpadały z dalszej rywalizacji, wygrywając 3:0 lub 3:1 wyrzucały naszą drużynę z turnieju. Bojowo nastawione szczecinianki rozpoczęły doskonale – Ania przegrywała swój mecz już 0:2, Anika 0:1. Kolejne sety padły łupem naszych zawodniczek , ale oba mecze były bardzo zacięte. Ania przegrała 1:3, ale na szczęście w piątym secie przy wyniku 2:2 Anika wreszcie pokazała wachlarz swoich najlepszych zagrań i zwyciężyła 3:2.
W deblu dziewczęta ze Szczecina „postawione pod ścianą” wygrały dwa pierwsze sety i prowadziły już 0:2. Nasze dziewczęta posłuchały dobrych rad i w kolejnych trzech setach wypunktowały rywalki zwyciężając 3:2 i wyprowadzając drużynę na prowadzenie 2:1 w meczu.
Kolejne pojedynki singlowe pokazały siłę naszej drużyny – Ania pokonała 3:1 rywalkę która sporo krwi napsuła wcześniej Anice, Anika z kolei toczyła wyrównany pojedynek ze zwyciężczynią Ani. W tenisie stołowym drużynowym mecz kończy się zdobyciem trzeciego punktu , co wcześniej uczyniła Ania Wojciechowska i mecz Aniki został przerwany przy stanie 2:2 w setach i 9:4 dla Aniki w ostatnim secie.
ZSP Czaplinek - II LO Szczecin 3:1
Nasze reprezentantki wyszły z grupy A na pierwszym miejscu i w półfinale rywalizowały z drużyną z drugiego miejsca grupy B – ZS Resko
Mecz ZSP Czaplinek z ZS Resko był naszym najłatwiejszym pojedynkiem. Spora różnica umiejętności zaprocentowała łatwymi zwycięstwami. W całym meczu dziewczęta straciły tylko jednego seta.
ZSP Czaplinek - ZS Resko 3:0
W drugim półfinale dziewczęta ze Stargardu Szczecińskiego pokonały reprezentantki Wałcza i to one zdobyły prawo walki w finale rozgrywek.
W finale graliśmy o prestiż – oba zespoły zakwalifikowały się już do grona najlepszych ośmiu drużyn województwa i zdobyły prawo startu w finale Mistrzostw
Województwa Zachodniopomorskiego.
Mecz finałowy z I LO Stargard Szczeciński doskonale rozpoczęła Ania Wojciechowska. Grając kolejny raz z tą samą rywalką wykorzystała swoje atuty i bardzo szybko rozstrzygnęła ten pojedynek 3:0, popisując się nawet „rowerkiem” - w ostatnim secie zwyciężając 11:0.

Tenisistki stołowe z Czaplinka najlepsze w ćwierćfinałach Licealiady


Anika Słowińska toczyła zacięty pojedynek z najlepszą zawodniczką turnieju – Zuzią Glińską . Jako jedyna w całym turnieju urwała seta rywalce, a mecz równie dobrze mógłby skończyć się zupełnie inaczej - wyniki w setach – 11:9, 8:11, 9:11, 9:11. Ten mecz był ozdobą całego turnieju – doskonałe technicznie wymiany slajsowe, bardzo ostre wymiany forhendowe, bardzo trudne serwisy czy dynamicznie zmieniające się zagrania pokazały ogromną gamę możliwości obu zawodniczek. Dziewczęta znają się doskonale, wielokrotnie wcześniej walczyły ze sobą, startowały również razem w grze podwójnej w rozgrywkach ogólnopolskich.
Kolejny raz o wyniku meczu decydowała gra deblowa. Skoncentrowane nasze dziewczęta – mimo zmęczenia po ponad czterech godzinach gier – zagrały doskonale.
Anika i Ania uważnie broniły trudne zagrania przeciwniczek, wykorzystywały ich błędy i po profesorsku rozprawiły się z rywalkami wygrywając 3:1 w setach. Po przegraniu debla trenerzy i zawodniczki ze Stargardu uznali wspólnie klasę naszych dziewcząt i zaproponowali przerwanie pojedynku by nie nadwerężać niepotrzebnie sił młodych zawodniczek.
We wcześniejszym meczu Anika wygrała z rywalką w setach do 4, 5, 8 i tylko jakaś nieprzewidziana sytuacja czy kontuzja mogłaby odebrać zwycięstwo naszemu zespołowi.
ZSP Czaplinek – I LO Stargard Szczeciński – 2:1
Reprezentantki ZSP Czaplinek - Anika Słowińska i Anna Wojciechowicz, uczennice pierwszej klasy LO – ZDOBYŁY PIERWSZE MIEJSCE w ćwierćfinale Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Szkół Ponadgimnazjalnych.
Dziewczęta zakwalifikowały się do grona ośmiu najlepszych drużyn województwa Zachodniopomorskiego i wystąpią w finale wojewódzkim Licealiady.
Opiekunem zespołu jest Pan Marek Mikołajczuk

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto