Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Sportowy Turniej Miast i Gmin: Kalisz i Drawsko kolejny raz nagrodzone

  • Napisane przez  DSI
Fot. Paweł Sujka Fot. Paweł Sujka

Kalisz Pomorski i Drawsko Pomorskie w czołówce Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Wczoraj odbyła się specjalna gala w Międzyzdrojach.

W piątek 29 listopad w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXV edycję Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 w województwie zachodniopomorskim.

Ponad 80 lokalnych samorządów, prawie 2,5 tysiąca imprez rekreacyjnych oraz 270 tys. uczestników - to bilans turnieju, który pozwolił na kolejny zdecydowany triumf regionu w ogólnopolskiej klasyfikacji wydarzenia. Tegoroczny sukces to 15 zwycięstwo w historii i 14 wygrana województwa z rzędu.

Sportowy Turniej Miast i Gmin: Kalisz i Drawsko kolejny raz nagrodzone

Przedsięwzięcie tradycyjnie przeprowadzono od Dnia Matki do Dnia Dziecka (26 maja - 1 czerwca) i polegało ono na aktywnym uczestnictwie w różnych miejscach regionu imprezach rekreacyjno-sportowych, np. biegach, grach zespołowych, tańcu, rajdach rowerowych czy innej formie aktywnej turystyki.

W klasyfikacji ogólnopolskiej I miejsce zdobył Kalisz Pomorski (oraz I w województwie) w kategorii gmin powyżej 5 do 7,5 tysięcy mieszkańców, natomiast w kategorii gminy powyżej 15 do 40 tysięcy mieszkańców V miejsce (oraz II w województwie) otrzymało Drawsko Pomorskie.

Podczas gali władze i przedstawiciele miast odebrali statuetki i nagrody.  

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej