Kolejne pożary komina. Powodem nadmiar sadzy

  • Napisane przez  DSI za OSP Czaplinek
Fot. OSP Czaplinek Fot. OSP Czaplinek

29 listopada około godziny 20:48 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru przewodu kominowego w Czaplinku przy ulicy Wałeckiej.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono że zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Polecono wygasić w piecu, przy użyciu lancy kominowej ugaszono przewód. Jednocześnie został rozstawiony podnośnik koszowy w celu kontroli.

Kolejny pożar komina. Powodem nadmiar sadzy

Strażacy z OSP Czaplinek dysponują specjalnym urządzeniem, tzw. lancą kominową, która umożliwia gaszenie komina bez drastycznej zmiany jego temperatury, a co przekłada się na mniejsze prawdopodobieństwo jego pęknięcia w trakcie gaszenia. W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Czaplinek.

Kolejne pożary komina. Powodem nadmiar sadzy

Znów rano około godziny 11:58 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru kominowego w domu jednorodzinnym w miejscowości Machliny. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Polecono wygasić w piecu, rozstawiono drabinę i przy pomocy kuli wyczyszczono komin. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp OSP Machliny.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej