Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zmarł Jerzy Lauersdorf – samorządowiec, nauczyciel i działacz społeczny

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Dzisiaj odszedł Jerzy Lauersdorf – samorządowiec, nauczyciel i aktywny działacz społeczny w środowiskach gmin Powiatu Drawskiego. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy tą informację

Jerzy Lauersdorf: W latach 1972 – 1975 radny Powiatowej Rady Narodowej w Drawsku Pomorskim. Instruktor harcerski działający na rzecz rozwoju harcerskiego ruchu młodzieżowego w latach 1967 – 1973 i 1973 – 1984. Inicjator wielu imprez dla młodzieży z terenu całego Powiatu. Przewodniczący Rady Gminy w Wierzchowie w latach 1990 – 1992, radny gminy, następnie Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Drawskiego w kadencji 1998 – 2002.

Zmarł Jerzy Lauersdorf – samorządowiec, nauczyciel i działacz społeczny

Wolontariusz wielu akcji pomocy ludziom potrzebującym w okresie pierwszych lat transformacji ustrojowej. Przez wiele lat Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego. Inicjator nawiązania w latach 1993 – 1995 kontaktów z Gminą Henstedt – Ulzburg. Za działalność wyróżniony wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi, lokalnymi i licznymi listami oraz dyplomami.

Zmarł Jerzy Lauersdorf – samorządowiec, nauczyciel i działacz społeczny
  • Msza Żałobna zostanie odprawiona w dniu 02.12.2019 r. o godz. 12 00 w Kościele p.w. św. Wojciecha B. i M. w Wierzchowie..
  • Po Mszy ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Wierzchowie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej