Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kryształowe serce Jana Witwickiego na wystawie w Magazynie Solnym

  • Napisane przez  Elżbieta Hołubczat
Kryształowe serce Jana Witwickiego na wystawie w Magazynie Solnym

W Magazynie Solnym odbyła się wystawa pt. „Podziel się kroplą krwi’. Bohaterem wystawy był Jan Witwicki, wielokrotnie wyróżniany wychowawca i nauczyciel, wieloletni działacz PCK, a przede wszystkim zasłużony honorowy dawca krwi.
Przybyli goście mogli podziwiać medale, odznaki oraz liczne wyróżnienia z czego największym jest tzw. „Kryształowe serce” przyznawane przez Polski Czerwony Krzyż.
Jan Witwicki podzielił się z interesującymi historiami ze swojego życia zawodowego oraz prywatnego. Gość honorowy na chwilę przeniósł obecnych w czasy swojej młodości. Entuzjastycznie opowiadał o swojej przygodzie z gimnastyką sportową, w której, dzięki zaangażowaniu osiągnął niemałe sukcesy.

Później, już jako nauczyciel i wychowawca, ponownie udowodnił, że pilność i determinacja to klucze do zwycięstwa, kiedy wielokrotnie wraz ze swoimi uczniami odnosił sukcesy nawet na szczeblu ogólnokrajowym. Mimo wielu wyróżnień i odznaczeń, Jan Witwicki pozostaje skromnym i pracowitym człowiekiem, który z wielką pasją opowiada o swoim zaangażowaniu w promowanie honorowego oddawania krwi.

Kryształowe serce Jan Witwickiego na wystawie w Magazynie Solnym


22 listopada nieprzypadkowo został wybrany na otwarcie wystawy. To właśnie tego dnia rozpoczynają się w Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa. Wystawa jest więc doskonałą okazją, by uświadomić społeczeństwu jak ważna jest krew i systematyczne jej oddawanie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej