Seniorski Teatr „YES” LAUREATEM Wojewódzkiego Przeglądu

  • Napisane przez  Ewa Tamulewicz
  • Galeria
Teatr YES Teatr YES

W Hali  Opery w Szczecinie odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do VI Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Seniorów „ARS 2014” w Bydgoszczy. Organizatorem tego Przeglądu był Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Jurorzy po obejrzeniu 39 prezentacji w pięciu kategoriach: zespoły wokalne i chóry (27 zespołów), 6 solistów, 1 zespół taneczny, 2 zespoły folklorystyczne i 3 teatry, kabarety przyznali 6 Tytułów Laureata (po jednym w każdej kategorii) oraz 14 Wyróżnień we wszystkich kategoriach. Jednocześnie Laureaci otrzymali kwalifikację do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie „ARS 2014” w Bydgoszczy, który odbywać się będzie we wrześniu br. Bogaty i różnorodny program artystyczny dostarczył ponad ośmiogodzinnych, wspaniałych doznań artystycznych, ukazując szeroką gamę działalności Seniorów województwa zachodniopomorskiego oraz ich dorobek artystyczny.

Teatr „YES”, działający już od ośmiu lat w Czaplineckim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Ewy Tamulewicz po raz czwarty uczestniczył w tym Przeglądzie (ostatnio organizowanym co dwa lata), zdobywając już Wyróżnienie i dwa Tytuły Laureata. W tym roku Teatr „Yes” zaprezentował 25 minutowy spektakl pt. „Śpieszmy się kochać…” w technice „teatru czarnego” i konwencji bajkowej, wg scenariusza i reżyserii Ewy Tamulewicz. Spektakl bez słowa mówionego opowiada o   potrzebie   miłości  i  zrozumienia,   zwłaszcza   kiedy  na   starość   zostajemy   osamotnieni w zmaganiach z dniem codziennym. Jest to przede wszystkim przesłanie dla młodego pokolenia, by pamiętali zawsze o swoich bliskich, zwłaszcza o rodzicach i dziadkach, którzy tak szybko odchodzą. Jak zwykle, spektakl pełny tajemniczości, barw i muzyki zadziwił szczecińską publiczność oraz Jurorów.      

Za swój spektakl Teatr „Yes” otrzymał Tytuł Laureata i kwalifikację do VI Ogólnopolskiego Przeglądu w Bydgoszczy, na którym będą reprezentować województwo zachodniopomorskie i Gminę Czaplinek. Sami aktorzy są bardzo szczęśliwi, że pomimo różnych przeciwności losu udało się zrealizować kolejne wspólne przedsięwzięcie, które szczególnie bliskie jest ich sercom. 

Zapraszamy wszystkich widzów od 1 do 100 lat na nasze spektakle, które prezentowane będą w maju br. na czaplineckiej scenie w CzOK.

Aktorzy i obsada spektaklu „Śpieszmy się kochać…”:

  • Halina Kozak – dziewczyna, kobieta, staruszka;
  • Jacenty Giwojno – chłopak, mąż, staruszek;
  • Leszek Uszakiewicz i Maria Kozak, Krystyna Wójtowicz i Stanisław Polak – przyjaciele;
  • Helena Sempioło i Leszek Uszakiewicz – córka i zięć kobiety;
  • Małgorzata Kasperski – wnuczka kobiety;
  • Halina Kocka, Maria Kozak, Helena Sempioło, Krystyna Wójtowicz – animatorzy lalek. 
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto