"Świat bez raka piersi nie istnieje. A mógłby."

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
"Świat bez raka piersi nie istnieje. A mógłby."

Pod takim hasłem rozpoczęła się kampania promocyjna profilaktyki raka piersi, celem kampanii jest prewencja nowotworu piersi wśród kobiet, w tym w szczególności kobiet młodych w wieku 16-35 i w przedziale wiekowym 35-50.

"W tym roku "Lions Club Szczecin" oraz "Regionalna Fundacja Walki z Rakiem" – inicjatorzy kampanii, poprosili nas o nieszablonowe podejście do kampanii o profilaktyce raka piersi" – mówi Piotr Krężel z 24fps, pomysłodawca kampanii - "nie chcieliśmy epatować strachem przed rakiem, ani tworzyć kampanii stricte informacyjnej. Dlatego zdecydowaliśmy się opowiedzieć w filmie historię idealnego świata, w którym kobiety nie mogą powstrzymać się od samobadania piersi i w którym rak piersi praktycznie nie istnieje. Niemal wszystkie przypadki wcześnie wykrytych zmian w piersiach są uleczalne, nie jest to więc science fiction, ale świat który mógłby istnieć gdyby kobiety rozpoczynały samobadanie od 16 roku życia i kierowały się do lekarza rodzinnego lub przyszpitalnych przychodni po wykryciu jakichkolwiek zmian. "

W zachodniopomorskim wyleczalność chorych na raka piersi w ostatnich latach wynosiła 78%., Szacuje się że kobiety które samobadają piersi co miesiąc i kontaktują się z lekarzem przy najmniejszych wątpliwościach mają 95% szans na wyleczenie.

Najpopularniejsze badania piersi służące wykryciu choroby nowotworowej to USG i Mamografia.  Żadna z procedur diagnostycznych nie jest metodą uniwersalną i idealną dla każdej kobiety. Niezwykle ważne jest odpowiednie kojarzenie różnych metod – w zależności od sytuacji i wieku. O doborze optymalnego badania i zalecanej procedury diagnostycznej powinien zadecydować lekarz.

W filmie wystąpiły znane Szczecińskie aktorki – Sylwia Różycka, Sylwia Witkowska, Adrianna Janowska-Moniuszko.

Kampania została opracowana w ramach miesiąca świadomości raka piersi - Breast Cancer Awareness Month, w ramach którego na całym świecie przypomina się kobietom o profilaktyce raka piersi.

Kampania została sfinansowana z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz środków własnych Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

 

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto