Rzeźba - rękodzieło Marty Frankowskiej

  • Napisał 
Jedna z rzeźb Marty Frankowskiej. Fot. Autorka Jedna z rzeźb Marty Frankowskiej. Fot. Autorka

Niedziela to doskonały dzień, aby zaprezentować internautom coś innego. Są to rzeźby Marty Frankowskiej, na które natknąłem się w Internecie. Mimo, że dzieł tych nie widziałem na żywo, to ich zdjęcia zrobiły na mnie duże wrażenie. Dziś na DSI prezentuję fragment rękodzieła Marty Frankowskiej - mieszkanki Złocieńca.

Oczywiście przed napisaniem artykułu o zgodę na publikację zdjęć poprosiłem autorkę. Marta Frankowska jest ze Złocieńca. Swoją przygodę rozpoczęła 10 lat temu całkiem przypadkowo podczas kursu batiku. Wtedy pochłonęła ją pochodząca z Indonezji technika malowania płótna farbami i pokrywania go woskiem.

Z czasem jednak zaczęła szukać czegoś innego i wtedy jej uwagę przykuła rzeźba, którą można wykonać z plastycznej masy ekologicznej na bazie wody, tkaniny, papieru ,kamienia a następnie utwardzonej  i pomalowanej.

Artystka jest samoukiem, a swój warsztat doskonali przez nowe inspiracje i wyzwania twórcze. Początkowo były to nieśmiałe figurki. Z czasem kiedy pokazała znajomym swoje prace okazało się że oceniane były bardzo wysoko. To dodało artystce odwagi i swoje dokonania zaprezentowała na Facebooku, gdzie można odnaleźć profil Marty Frankowskiej. Tam również można się z Panią Martą skontaktować. Jej rzeźby mogą stanąć w ogrodzie, domu, biurze czy tarasie. 

Na żywo dzieła można zobaczyć w Lubieszewie w gastronomii „Ryby Lubie”, a już dziś w galerii DSI.

Marta Frankowska

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto