Zobacz jak może wyglądać rehabilitacja

  • Napisał 
Zobacz jak może wyglądać rehabilitacja

Kiedy dla większości wakacje się już dawno skończyły, podopieczni Stowarzyszenia „Radość z Życia” postanowili nacieszyć się jeszcze ostatnimi promieniami słońca i naładować baterie przed nadchodzącą zimą. W tym celu w dniach 28 września – 12 października wraz z terapeutami wybrali się do spokojnej, mało jeszcze odkrytej przez turystów miejscowości Międzywodzie, usytuowanej na wyspie Wolin na Turnus Rehabilitacyjny.

Turnus rehabilitacyjny zorganizowany dla dzieci niepełnosprawnych to nie tylko okazja do doskonałej zabawy, ale przede wszystkim czas wytężonej pracy i zaangażowania. W trakcie pobytu najmłodsi mogli zadbać o swoje zdrowie, poprawić kondycję, a także rozwinąć umiejętności komunikacyjne, zintegrować się ze środowiskiem i nabrać większej samodzielności. W udoskonalaniu swoich możliwości pomogły im niewątpliwie specjalnie zaplanowane zajęcia i warsztaty edukacyjno-terapeutyczne prowadzone przez wykwalifikowany zespół terapeutów ze Stowarzyszenia „Radość z Życia”. Podczas dwutygodniowego pobytu plan zajęć był tak bogaty w różnorodne formy gier integracyjnych i ćwiczeń rehabilitacyjnych, że nikt z uczestników nie mógł się nudzić.

Zobacz jak może wyglądać rehabilitacja

Dla niepełnosprawnych dzieci tego typu wyjazdy to połączenie rehabilitacji z doskonałą zabawą, które sprzyjają ich rozwojowi i wpływają holistycznie na ich zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Celem turnusu rehabilitacyjnego jest przede wszystkim zachęcenie najmłodszych do aktywnego wypoczynku oraz do wspólnej integracji ze środowiskiem. Obcowanie z otoczeniem, poznawanie zachowań innych osób zdecydowanie pomogło im w budowaniu większej pewności siebie i stanie się bardziej samodzielnym w codziennym życiu. Nie byłoby to możliwe bez profesjonalnie opracowanego programu turnusu, który został przygotowany przez kadrę pedagogiczną stowarzyszenia. Oprócz dobrze dobranych warsztatów, terapeuci zadbali również o niezbędne pomoce dydaktyczne, które były istotnym elementem terapii. Ich zadaniem było wzbudzić ciekawość u dzieci i tym samym wpłynąć na ich rozwój intelektualny oraz zachęcić do aktywności.

Zobacz jak może wyglądać rehabilitacja

Prócz rehabilitacji i zajęć dodatkowych, był również czas na relaks. W otoczeniu pięknej przyrody niedaleko Wolińskigo Parku Narodowego i w sąsiedztwie bezkresnego morza, dzieci miały dużo możliwości do pieszych wędrówek i wspólnych zabaw. Jesienny turnus rehabilitacyjny na pewno wszystkim podopiecznym Stowarzyszenia „Radość z Życia” pozostanie na długo w pamięci jako dobrze spożytkowany czas. Każdy z uczestników miał możliwość nie tylko zadbać o swoje zdrowie, rozwinąć umiejętności ruchowe, komunikacyjne, dojrzałość emocjonalną oraz stać się bardziej samodzielnym i silniejszym w codziennym życiu, ale nawiązał przede wszystkim przyjaźnie, otwierając się na drugiego człowieka.

Zobacz jak może wyglądać rehabilitacja
Zobacz jak może wyglądać rehabilitacja

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto